Prázdniny představují oddych pro děti, ale zápřah pro rodiče. Jak jen je zabavit? Máme pro vás ty nejzajímavější tipy, kam je vzít za zábavou i poznáním. Postupně procestujeme celou republiku, ale tentokrát míříme do východních Čech a na Vysočinu.

Zámek Potštejn

Netroufáte si vzít své děti na prohlídku zámku, protože máte pocit, že by se nudily? Na Zámku Potštejn se to nestane. Komnatami i sklepením tu provázejí kostýmované postavy, které vtáhnou vaše děti do děje. Na výběr máte hned z několika okruhů. Je vám libo interaktivní školy kouzel a magie s názvem Čáry, máry zámek? Čeká vás hodina botaniky s Lektrvírou Nádhernou, hodina jógy, při které vyučuje Druva Maharádž a Vitruvius de Vigo zase vyučuje při hodině moderní vědy. Ojedinělá je i prohlídka zámeckého sklepení, která je ale doporučena pro děti od šesti let. Odehraje se v něm příběh potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav. Expozice je strašidelná, zábavná i poučná. Tím ale nabídka nekončí. Je tu například i expozice Pohádkov, Čarodějnická prohlídka, Bludiště Karla IV., nebo třeba Noční prohlídka.

Více informací ZDE.


Modelové království Žďár nad Sázavou

Mašinky u dětí vždycky zabodují a jinak to určitě nebude ani s jedním z největších modelových kolejišť v Česku. Na ploše 50 metrů čtverečních tu vyrostla sedm metrů dlouhá železniční stanice Žďár nad Sázavou se strojírenskou firmou Žďas, ale také další krásy Českomoravské vrchoviny. Najdete tu například hrad Pernštejn, viadukt v Dolních Loučkách, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, ski areál a další detaily regionu.

„Zklameme zde mnohé diváky, kteří milují akční scény a vše v pohybu. Ne, nebudou zde žádné kolotoče, blikající reklamy, létající balóny a další atrakce, které jsou snad součástí každého komerčního kolejiště. Naší snahou zde bude začlenit diváka, byť i za peníze, do řízení vlaků, posunu či jízdy kamerového vlaku,“ hlásí vystavovatelé.

Více informací ZDE.


Babiččin dvoreček Licibořice

Milují vaše děti zvířátka, ale znají je spíše z obrázků? Pak budou ve svém živlu na 400 let starém statku v Licibořicích na Chrudimsku. Nejen že tu zblízka uvidí obyvatele dvorku našich prababiček, ale budou si je moci dokonce i pohladit a nakrmit je. Kromě blízkého setkání se zvířátky tu navíc zjistí i to, jak voní seno, nebo jak vypadá řešeto. Pokud by vám to bylo málo, můžete se zajít podívat i do Dědečkovy obůrky, kde jsou kromě lesních zvířat (daňků, muflonů, divočáků a bažantů) i výběhy s koňmi.

O víkendech tu navíc dělají i komentované prohlídky a řemeslné dílničky. Zrovna tuto sobotu (12. 6.) se ve dvorečku konají i Dožínky pro děti.

Babiččin dvoreček je navíc součástí Formanské stezky.

Více informací ZDE.

selatko

Zdroj ilustr. foto: Shutterstock


Strašidelný zámek Draxmoor Dolní Rožínka

V téhle budově ze 17. století byste už těžko našli původní sýpku. Změnila se totiž ve strašidelný zámek! Co v něm najdete? Tři rozsáhlá patra se strašidelně-fantastickou expozicí, 3D kino a strašidelný výtah. Potkáte čarodějnici, kostlivce, čaroděje, prince začarovaného v žabáka, draka, rytíře a další monstra, která zámek obývají. Z každého rohu se ozývají děsivé zvuky. A úplně bezpečno není ani na zámeckém nádvoří! Stojí tu pohádkové domečky na kuřích nožkách a sošky pohádkových postaviček.

Více informací ZDE.


Westernové městečko Šiklův mlýn

Ze Strašidelného zámku Draxmoor to budete mít jen tři kilometry do westernového městečka Šiklův mlýn poblíž vesničky Zvole nad Pernštejnem. Je to největší přírodní zábavní areál v České republice. A co vás tu čeká? Celodenní program ve westernovém městečku, relax v aquaparku, zvířátka v zooparku a spousta dalších zážitků. Třeba na skákacích hradech, při lukostřelbě, rýžování zlata, jízdě na koni, v zrcadlovém labyrintu, na trampolínách nebo ve vláčcích.

Více informací ZDE.


Rodinný park Robinson Jihlava

Labyrint, skluzavky, prolézačky, žebříky, tobogány, kanónová střelnice, pirátská loď, balónková fontána, sopka, opičí stezka, nafukovací lebka, pavoučí kokony, pirátská chýše, laserové střelnice, trampolíny, dráha pro šlapací autíčka, stolní fotbal… Na zastřešené ploše 2 500 m2 se nacházejí desítky originálních atrakcí. Vaše děti by si jistě vybraly. A co vy? Ne, to není vtip. Na všechny atrakce mohou i dospělí! Tak kdy vyrazíte?

Návštěvu navíc můžete spojit i s výletem na kole, protože podél parku prochází významná cyklostezka.

Více informací ZDE.


Peklo Čertovina Hlinsko

Jak to vypadá v pekle? To se dozvíte v lesích na Čertovině u Hlinska, kde mají unikátní zábavní centrum PEKLO. Je jediné svého druhu u nás i v Evropě. Má pět pater, takže nad zemí měří osm metrů a do hlubin sahá dvanáct metrů. Pokocháte se tu skvělou prací českých řezbářů, truhlářů, kovářů i zedníků, díky nimž peklo vyrostlo. Je toho ale ještě mnohem víc, co můžete nejen spatřit, ale také vyzkoušet nebo ochutnat. Čerti si tu připravili zábavu pro hříšníky všech věkových kategorií.

Více informací ZDE.


Skanzen Veselý Kopec

Na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů naleznete jedinou rozsáhlejší expozici lidového stavitelství v přírodě ve východních Čechách. Roubenky tu přinášejí svědectví o bydlení a hospodaření drobných zemědělců od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Uvidíte také jedinečnou kolekci technických památek na vodní pohon. A pokud budete mít štěstí, nebo se podíváte do programu, můžete přijet v termínu konání některého z programů přibližujícího různé oblasti lidové kultury.

Více informací ZDE.


Rodinný zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou

Atrakce venku, pod střechou i v chládku pohádkového sklepení a zábavu pro návštěvníky od 2 do 99 let slibuje zážitkový areál skřítka Fábuly na rozhraní krajů Vysočina a Jižní Čechy. Na celý den se v něm přenesete do pohádky a zábavu tu najde skutečně každý. Těšit se můžete na tematické akce, cestu kouzelníka Kellyho, pohádkové sklepení, divadlo, tvořivé dílny, hlavolamy, obří společenské hry, kostýmy, střelnici, bludiště a další. Novinkou letošní sezony je například úniková hra „Únik ze žaláře.

Více informací ZDE.


Pravěká Osada Křivolík

Vycestujte s dětmi do pravěku, dlouhá cesta to rozhodně nebude. Nedaleko České Třebové si budete připadat, jako byste se vrátili v čase. Experimentálně archeologické centrum a muzeum v živé přírodě nadchne vás i vaše děti. V rámci lidských dějin se tu snaží ukázat 37 000 let bouřlivého vývoje. Začínají příchodem moderního člověka (Homo sapiens sapiens) do Evropy a končí počátkem raného středověku. A pozor, vše je tu nejen k vidění, ale i k osahání a praktickému vyzkoušení.

Více informací ZDE.

Čtěte také:

Reklama