Zabavit děti není jen tak, ať jsou jakéhokoli věku! Máte v plánu vzít je někam za zábavou i poznáním? Máme pro vás ty nejzajímavější tipy, kam vycestovat ve středních Čechách.

Historická vesnice umění a řemesel Botanicus Ostrá

Jak vypadá práce dráteníka, mýdláře, provazníka, svíčkaře, hrnčíře či papírníka? Když se zeptáte dětí, jen těžko vám odpoví. A dost možná byste to nevěděli ani vy sami. Není nic snazšího, než to zjistit v historické vesničce umění a řemesel Botanicus, kde jejich práci uvidíte naživo. A na zdejším středověkém tržišti si můžete výrobky rovnou koupit. Pobaví vás i zpěvy hudců, tanec a šprýmy kejklíře.

Když už budete mít toho mumraje dost, zajdete uklidnit svou mysl do bylinných zahrad, které jsou součástí areálu. Na ploše 22 hektarů tu naleznete zahradu klášterní, orientální, kuchyňskou, bylinnou, produkci levandulí i přírodní bludiště a labyrinty.

Více informací ZDE.

Vodní dům u přehrady Švihov (Želivka)

Neváží si vaše děti vody a berou ji jako samozřejmost? Vezměte je do Vodního domu, kde je moderně pojatá expozice různých tváří vody. Získají tu vědomosti například o vodním mikrosvětě a podvodním makrosvětě, koloběhu pitné vody nebo o životu v mokřadech. Užijí si ale také spoustu zábavy s interaktivními exponáty a při hrátkách s vodou.

Pijete vodu ze Želivky? Pak si ji můžete důkladně prohlédnout spolu s průvodcem, který vás provede po hrázi vodního díla Švihov.

Více informací ZDE.


Videoherna Arcade Hry

Nechtějí se vaše děti hnout od počítače, na kterém hrají hry? Pak byste je mohli vylákat na výlet za něčím podobným, i když vzdáleně. V Červeném Újezdu se nachází největší retro-arkádová videoherna a muzeum arkádových automatů ve Střední Evropě. Z více než 150 funkčních automatů (ne výherních) si vyberou ten svůj děti i jejich rodiče. Na cestě zpátky v čase je dovoleno hrát na všech funkčních strojích. Děti neuvěří, jak jste se kdysi bavili vy sami!

Více informací ZDE.

Zámek Radíč

Že jsou prohlídky zámků pro děti nudné? Tak to jste ještě nebyli na Radíči, které je zámkem malých rytířů a princezen. Barokní památka nedaleko Sedlčan má totiž speciální zážitkové prohlídky, během nichž budou vaše ratolesti vnímat zámek všemi smysly. Zámek, kde se mohou dotýkat exponátů, jim ukáží rytíř Šebastián Losy z Losenau či barokní malíř Štěpán(ka). Spolu s nimi objevují čarovný poklad nebo tajemnou šifru. V dětské zbrojnici pro malé rytíře z dílny papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan budou jako v ráji kluci. Holky zase budou nadšené z budoáru pro princeznu, kde se promění v princezny s šatičkami inspirovanými rokokem.

Více informací ZDE.


Zábavní park Heroland u Kutné Hory

Rádi byste vzali děti někam, kde se dosyta vyřádí a vy přitom neutratíte ani korunu? Pak navštivte Heroland, největší dětský zábavní park v ČR se vstupem zdarma ve všední dny. Na volné ploše o rozloze 25 000 m2 vás čeká plno herních sestav a prvků, ale i didaktických her vhodných pro rozvíjení motoriky u dětí a handicapovaných. Zdarma je tu i velké parkoviště i bezdrátové WIFI připojením k internetu.

Více informací ZDE.

Farmapark Soběhrdy

Chcete s dětmi strávit den v přírodě, mezi zvířátky a třeba si tu i opéct buřty? Zkuste Farmapark Soběhrdy nedaleko Benešova. Na rozloze 250 tis. m2 zde žijí zvířata z farem z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a dalších skoro 250 zvířat. A pozor, nemusíte jen koukat, ale zvířata si můžete také pohladit či nakrmit. A když bude ošklivé počasí? Najdete tu zábavu pod střechou. Jeden z hlavních cílů Farmaparku je, aby rodiče vzali své děti na čerstvý vzduch a ukázali jim, jak se kdysi žilo bez moderních technologií, jen v souladu s přírodou.

Více informací ZDE.


Muzeum Českých drah v Lužné

Když do železničního muzea, tak rovnou do toho největšího v ČR! Patří přímo Českým drahám a navštívit ho můžete v Lužné u Rakovníka. V areálu bývalé výtopny Buštěhradské dráhy Lužná – Lišany objevíte ledacos. Parní lokomotivy širokého věkového rozpětí, mnoho osobních i nákladních vagónů, nejrůznější předměty z historie železnic, modely vlaků a také železniční dílny, kde se opravují a renovují staré exponáty. Pro děti je tu k dispozici i dětský koutek a pozor, V areálu je také vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.

Více informací ZDE.

Městské medvědárium v Berouně

Co to leze ze křoví? No tak, honem, kdo to ví? Kdo jsou, lidi zlatý, tři koule chlupatý? No přece medvědí bratři Vojta a Kuba s Matějem, odpoví pohotově děti, které znají oblíbený večerníček o třech medvíďatech. Právě ta, kromě Vojty, který před rokem zemřel, žijí kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde mají vybudováno volně přístupné medvědárium. Jak od dob natáčení večerníčku vyrostli? Přijeďte se podívat, dokud ještě nejsou ve svém brlohu.

Více informací ZDE.


Sportovně-rekreační areál Vrchbělá

V bývalém vojenském prostoru Ralsko vyrostl šedesátihektarový areál Vrchbělá, v němž najde vyžití celá rodina. Můžete prosvištět sedmikilometrovou in-line dráhu na bruslích, protáhnout se v lanovém centru, vydat se na naučnou stezku, rozhlédnout se po okolí z rozhledny nebo se pokochat zvířátky v minizoo. A to oplocené dětské hřiště! Je vybaveno multifunkčními sestavami hradů Bezděz, Zvířetice a Ralsko, houpačkami a houpačkami na pružině, prolézačkami, lanovkou, kolotočem, palisádovým bludištěm a pískovištěm.

Více informací ZDE.

Film Legends Museum Poděbrady

Děti většinou milují komiksové a filmové hrdiny. Pokud je tomu tak i u vás doma, vezměte je do Poděbrad. V muzeu filmových legend je výstava filmových soch, figurek a replik, takže nebudou vědět, kam dřív koukat. A jejich tatínkové zrovna tak!

V muzeu naleznete přes 600 exponátů, mezi nimi například ty z filmů jako je Avatar, E.T., Star Wars, Indiana Jones, Pán Prstenů, je tu samozřejmě i Batman, Iron Man, Spider-man, Avengers, ale také raptor v životní velikosti. Že to není nic pro ty nejmenší? Pro ně tu je samostatná výstava pohádkových postaviček od Walta Disneyho. Každý víkend navíc některé postavy z filmů a pohádek oživnou.

Dospělí zase ocení filmové repliky, masky a makety, podle kterých filmaři tvoří další materiál, který následně vidíte v kinech nebo doma u obrazovek. Dozví se i zajímavosti o nejznámějších filmových tvůrcích a umělcích jako je James Cameron, Ridley Scott, Steven Spielberg, H. R. Giger, Stan Winston nebo Steve Wang.

Více informací ZDE.

Čtěte také:

Reklama