Prázdniny představují oddych pro děti, ale zápřah pro rodiče. Jak jen je zabavit? Máme pro vás ty nejzajímavější tipy, kam je vzít za zábavou i poznáním. Postupně procestujeme celou republiku, ale tentokrát míříme na jižní Moravu.

Stezka bosých nohou ve Valticích

Chodit bez bot je zdravé, jak k tomu ale přimět děti? Třeba formou zábavy na Stezce bosých nohou ve Valticích. Pětikilometrová okružní trasa sem vede ze sousední rakouské obce Schrattenberg. Cestou narazíte na 11 zábavných zastávek, na kterých si vyzkoušíte chůzi po šiškách, písku, kamenech či kúře. Zjistíte, jak se balancuje na dřevěném mostě, projedete se na skluzavce a rozhlédnete se po okolí z vrchu Homole. K dispozici je na jedné zastávce i přírodní gril. Celá oblast na české straně náleží do Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Více informací ZDE.


Merlinův Dětský svět v Hatích

Kdo si nevystačí se zábavou v přírodě, bude ve svém živlu v Merlinově Dětském světě v Hatích nedaleko Znojma. Zábavní park nabízí přes dvě stovky atrakcí pro malé i větší děti, ale na své si přijdou také dospělí. Vstupné do areálu je zdarma, platíte až za vámi zvolené atrakce. Je libo zahrát si minigolf, vyzkoušet pirátskou střelnici, ruské kolo, autodráhu, trampolínu, skluzavku, nebo skočit s lodičkou do vody? Nejen to zažijete v Excalibur City v sousedství outletového centra Freeport. To se přímo nabízí - co takhle poslat partnera s dětmi do světa her a jít omrknout obchody?

Více informací ZDE.


Brněnský zábavný park Vida!

Do muzea se vaše děti možná nehrnou, ale brněnský zábavný park Vida!, to je něco úplně jiného. Na více než 4 600 metrech čtverečních tu najdete 151 interaktivních exponátů, kterých se prostě budete muset dotknout. V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště najdete například zemětřesnou desku, rentgenové oči, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště nebo vodní tiskárna. Děti ani nepostřehnout, že se o prázdninách učí. Poznávání základních principů přírodních jevů bude zábava pro ně i pro vás.

Více informací ZDE.


DinoPark Vyškov

Viděly vaše děti už vše? Vezměte je do minulosti poznat zvířata, která obývala Zemi před 65 miliony let. Statické i robotické modely dinosaurů v životních velikostech jim vezmou dech. Navíc se budou moci podívat na svět očima dinosaura právě vylíhnutého ze své skořápky, na Paleontologickém hřišti odhalí pomocí štětce a lopatky ukrytou kostru pravěkého tvora a budou mít jedinečnou možnost spatřit na vlastní oči unikát světového významu - živou druhohorní rostlinu. V pavilonu Cesta do minulosti Země objeví skutečné artefakty z období od starohor až po dnešek. Pokud by to dětem nestačilo, zabaví se na spoustě dalších atrakcí.

Více informací ZDE.


Kostkoland v Brně

Vaše děti možná mají lego doma, ale z největší české herny a muzea lega budou paf. V brněnském centru Olympia na ně čekají na 800 metrech čtverečních statisíce kostiček slavné stavebnice. Budou se moci podívat na již postavené modely, například ten slavné vily Tugendhat, ale také si s legem hrát. A mysleli tu i na ty menší sourozence, pro ně je připravena stavebnice Duplo. Vy na své ratolesti můžete mezitím počkat v přilehlé mini kavárně.

Více informací ZDE.


Western park Boskovice

Jako na Divokém západě si budete připadat ve Western parku plný kovbojů, indiánů a koní. Nejen rodiny s dětmi si tu mohou užít celodenní program. Divadelním představením v pískovcovém lomu s vodopádem počínaje, přes show na koních až po atrakce všeho druhu. Je libo vyzkoušet si házení tomahavkem, střelbu z luku, poměřování sil se silostrojem, nebo procházku s kozou? Trochu adrenalinu vám do žil vlije i lanové centrum mezi stromy. A komu se nebude chtít domů, může se tu i ubytovat.

Více informací ZDE.


Park Permonium Oslavany

Vodit děti do výrobního areálu Strojíren Oslavany by vás nejspíš nenapadlo, ale to je chyba. Nachází se tu totiž ráj permoníků - park Permonium. Nabízí nejen dětem zábavu v největším nadzemním bludišti v Česku, které imituje systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi. V jednotlivých atrakcích se odehrává interaktivní hra „Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií. Čekají vás různé typy úkolů – adrenalinové v lanovém centru, fyzické, vědomostní o historii hornictví a dovednostní. Posledním z úkolů je sjezd z těžební věže do dolu Kukla.

Více informací ZDE.


Ratíškovická šlapací drezína

Silnice jsou teď o prázdninách samá kolona, co takhle vydat se na rodinný výlet po železnici? V Ratíškovicích jen pro vás vypraví speciální šlapací drezínu pro šest osob. Projedete se v ní po části staré Baťovy železniční dráhy. Ta sloužila k přepravě uhlí z dolů do výklopníku v Sudoměřicích, odkud putovalo po Baťově kanálu až do Otrokovic. Trasa určená pro drezíny je dlouhá 3km a propojuje dvě vinařské stezky Podluží a Moravskou vinnou. V muzeu Ve Vagónu navíc poznáte historií důlní těžby na Hodonínsku a historii místních železnic.

Více informací ZDE.


Salaš Travičná

Milujete přírodu? Pak se vydejte na úpatí Bílých Karpat do Tvarožné Lhoty. Tady se na orchidejových loukách nachází malý skanzen Salaš Travičná. Pokocháte se krásnou přírodou, dozvíte se a vyzkoušíte, jak tu lidé žili a co všechno uměli před sto lety. Můžete projít malé arboretum dřevin, muzeum kopaničářských roubených staveb, ekologickou naučnou stezku, vylézt na horolezecký strom, přejít lávku, ulovit rybu, naučit se práskat bičem nebo hrát na fujarku a mnoho dalšího. Na své si přijdou i milovníci zvířat.

Více informací ZDE.


Aqualand Moravia

Léto bez koupání? Ani náhodou. Pokud ale vašim dětem nestačí ke štěstí pouhé plavání, vezměte je do Aqualandu Moravia. Je nejmodernějším aquaparkem s největším počtem zastřešených atrakcí v České republice. Najdete tu 20 tobogánů a 12 bazénů. Mezi největší lákadla parku patří tobogány Propast a Boomerango, z nichž první má délku přes sto metrů. Dále si zde můžete užít U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. A na rodiče tu čeká relaxační zóna.

Více informací ZDE.

REKLAMA

banner

Čtěte také: