děti

Prázdniny představují oddych pro děti, ale zápřah pro rodiče. Jak jen je zabavit? Máme pro vás ty nejzajímavější tipy, kam je vzít za zábavou i poznáním. Postupně procestujeme celou republiku, ale tentokrát míříme do jižních Čech.

Zážitkový park Zeměráj

Nedaleko Orlické přehrady naleznete ráj na Zemi pro děti i dospělé. Zážitkový park Zeměráj zprostředkuje celé rodině výlet do české historie za poznáním formou různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů. Vstoupíte do reálné vesnice raného středověku, kde můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, pohladit zvířata nebo třeba okopávat zahrádky.

Naboso si projdete kilometrovou stezku vedoucí přes les, louku, skály, pole, balvany nebo potok. Jsou tu ale i různá bludiště, hřiště, lukostřelnice, hledání ztraceného pokladu nebo pátrání po Kamenech času.

Více informací ZDE.


Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Zabloudit chce málokdo, ale bloudit mezi zrcadly a smát se optickým klamům, to je věc jiná. Krumlovské zrcadlové bludiště patří k těm největším v Evropě. Ve dvou patrech domu toho naleznete mnoho. Unikátní zrcadlovou síň s 90 zrcadly, která se promění v nekonečné chodby s množstvím optických klamů, křišťálové bludiště postavené z čirých skel, ale také síň smíchu, ve které se vám změní postava k nepoznání.

Více informací ZDE.


Muzeum Lega Tábor

Milují vaše děti lego? Pak budou jako u vytržení v táborském interaktivním Muzeu Lega, kde se zabaví celá rodina. Na ploše více jak 200m2 uvidíte výstavu stavebnice LEGO ze sbírky jedné sběratelky. Je sestavena z více než 1,5 milionu kostiček, z nichž jsou postaveny nejrůznější exponáty. Najdete tu Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž, indický Taj Mahal, ale také například Benešovu vilu v měřítku 1:42 z více než dvaceti tisíc kostiček. To ale zdaleka není vše. S kostičkami si tu můžete také pohrát. Expozice patří nejen mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity.

Více informací ZDE.


Kukuřičné bludiště v Českých Budějovicích

Jak rychle se dokážete dostat z labyrintu cest vysekaných v kukuřičném poli? Možná se stanete šampiony Kukuřičného bludiště v Českých Budějovicích. V bludišti uprostřed přírody na vás čekají i hádanky, jejichž obtížnost si zvolíte podle věku účastníků. Co si procvičíte? Orientaci a postřeh, jak používat mapu a odhadovat vzdálenost, týmovou spolupráci a řešení hádanek. Kromě toho si prohloubíte vztah k přírodě, kultuře a historii a zvýšíte si povědomí o ekologii. A to už za návštěvu stojí.

Více informací ZDE.


Hopsárium v Českých Budějovicích

Osmimetrová prolézací věž se skluzavkami, lezecká stěna s překážkami, maxi trampolíny, multifunkční plocha pro míčové hry, velké dopravní hřiště s čerpací stanicí a semafory, jízda z kopce na nafukovacích kruzích, děla na pěnové míčky, loď pohybující se na vlnách. Že by se to mohlo vašim dětem líbit? Pak je vezměte do Hopsária v Českých Budějovicích. Zastřešená herna na ploše přes 2 100 metrů čtvereční je ale zajímavá ještě něčím - většinu atrakcí si mohou vyzkoušet i rodiče.

Více informací ZDE.


Houbový Park Roseč

Do tohoto parku si neberte košíky, není tu řeč o sběru skutečných hub. Na rodiče s dětmi čeká v Houbovém Parku interaktivní stezka, po níž se vydají na výzkumnou expedici do světa skřítků a houbiček, pohádkových bytostí, dinosaurů a prehistorického světa a také do vesmíru! Děti tu plní úkoly a za to mohou získat odměnu. Součástí parku je i Muzeum fosilií – expozice zajímavých nálezů živočichů a rostlin od období Kambria.

V parku je i stezka, po které se můžete díky indiciím a luštění vydat za pokladem. Nebo si zajít do výtvarné dílny.

Více informací ZDE.

rosec


Pohádková kovárna v Selibově

Mezi Pískem a Protivínem se nachází vesnička Selibov a v ní, uprostřed návsi, starobylá kovárna. Ale není jen tak ledajaká! Scházejí se tu čerti, hastrmani, víly z nedalekého Tálínského rybníka a spousta dalších pohádkových bytostí. Přijeďte se podívat, jak to vypadá v pekle, když se čerti žení. Nejdřív ale musíte sebrat všechnu odvahu a projít okolo draka, který hlídá princeznu, projít tajuplným lesem, kde možná potkáte i Karkulku s vlkem, Jeníčka a Mařenku loupající perníček, skřítka Šumavouse i Hejkala. Ve slavnostní čertovské komnatě pan kovář okovává čertíkům kopýtka, aby se jim na svatbě dobře tančilo. Je tu ale i kreativní dílna a plno další zábavy.

Více informací ZDE.


Mraveniště v Galerii hrou Písek

Jak to vypadá v mraveništi? Zjistěte to! Navštivte Galerii hrou v Písku, kde si můžete prolézt Mraveniště z více než deseti kubíků dřeva ze starých palet. Vcítíte se tu do života malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly.

Více informací ZDE.


Strašidelné podzemí Tábor

Kam se schovat před horkem? Do podzemí! To v Táboře je navíc strašidelné. Ve středověkých katakombách 500 let starého domu na Žižkově náměstí v Táboře uvidíte mnoho strašidelných stvoření, ať už je to alchymista a jeho dílna, bílá paní, kat, mumie, vodní příšera, čarodějnice, upír, kata a k tomu mnoho dalších nadpřirozených bytostí. Kromě hrůzostrašné podívané vás čekají i hrůzostrašné zvuky.

Více informací ZDE.

tabor


Krokodýlí zoo v Protivíně

Nemají vaše děti oči dokořán ze strašidel? V protivínské zoo je mít budou. Pohlédnou do očí největší evropské kolekci aligátorů, kajmanů, krokodýlů a gaviálů. Na ploše 2 tisíc metrů čtverečních tu mají 22 druhů krokodýlů z 23 popsaných na Zemi. Uvidíte zde krokodýlí obry měřící více než čtyři metry, ale i právě narozená mláďata. Zoo chová největší chovné skupiny nejohroženějších druhů krokodýlů světa - gaviála indického, gaviála sundského a krokodýla filipínského - mimo země původu. Jako první v Evropě odchovala krokodýla kubánského a krokodýla bahenního, jako jediná zoo v ČR odchovává kriticky ohrožené krokodýly siamské. Inkubátory s vejci krokodýlů i narozená mláďata můžete pozorovat přímo v expozici.

Prohlídka je doplněna kolekcí jedovatých hadů, kde jsou zastoupeny kobry, zmije a chřestýši. V expozici zoologického muzea, která je součástí zoo, si návštěvníci mohou prohlédnout mimo jiné kompletní kostru krokodýla.

Více informací ZDE.

Čtěte také: