Pro každou maminku je důležité, aby její dítě bylo spokojené. Kromě věcí nutných k životu se staráme také o to, aby se naše ratolesti nenudily a aby byly obklopené stále novými podněty... někdy je ale těžké vymýšlet stále nové a nové činnosti. Pomoci vám může třeba program Galerie umění pro děti.

S Galerií umění pro děti GUD spolupracujeme už delší dobu a nyní se nám dostal do rukou program na březen. Podívejte se na přehled workshopů, které pro vás a hlavně vaše děti nachystal team GUD - nudit se nikdo nebude!

WORKSHOPY

2.3.        - 14:00 - Workshop ,,Malba vlnou“

3.3.        - 14:00 - Workshop „Panáčci“

9.3.        - 14:00 - Workshop „Byl jednou jeden .......“

10.3.      - 14:00 - Workshop „Město bez hranic“

Vílí víkend v GUD

16.3.      - 14:00 - Workshop „Na křídlech kouzel“

17.3.      - 14:00 - Autorské čtení s Nelou Boudovou „O víle Voněnce“ a následný workshop „Vílí svět“

ART PRAGUE - První jarní víkend v GUD

23.3.      - 14:00 - ART PRAGUE  - XII. ročník veletrhu současného umění 

Workshop pro děti a dospělé - výtvarná technika monotyp -  „Jarní pozdrav“

24.3.      - 14:00 - ART PRAGUE - XII. ročník veletrhu současného umění 

Workshop pro děti a dospělé - výtvarná technika monotyp -  „Jarní pozdrav“

gud

Na co se můžete v jednotlivých workshopech těšit?

  • „Malba vlnou“

Dnes již všichni víme, že k vytvoření obrázku nemusíme používat jen klasické výtvarné potřeby. Můžeme malovat pískem, látkou, prsty atd. My jsme si pro vás připravili malování barevnou vlnou na kartonový papír. Pod vedením výtvarníka a designera Honzy Šimra si vytvoříte svůj vlastní vlnový obraz.

Své výtvory si děti mohou odnést domů a nebo je mohou vystavit u nás v galerii.

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.

  • „Panáčci“

Při tomto workshopu si děti s designerem Honzou Šimrem vytvoří „kamaráda“ z vlny. Své výtvory si děti mohou odnést domů.  Panáček z vlny je může doprovázet pak na cestách na školní tašce nebo na klíčích, také se může stát kreativním dárečkem pro blízké.

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.

  • „Byl jednou jeden...“

Byl jednou jeden ........  a zbytek vyprávění bude na Vás a Vašich dětech. Při tomto workshopu budou děti s Janem Šimrem tvořit svou vlastní knihu z recyklovaného materiálu, kde za pomoci mnoha technik a materiálu budou vyprávět svou pohádku či příběh, který jim zůstane tak dlouho, co budou chtít. Vždy je milé si příběh znovu přečíst i po dlouhé době.

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.

  • „Město bez hranic“

V tomto workshopu budeme stavět město z kartonového papíru, které nemusí mít klasická pravidla, která všichni známe. Můžeme například stavět domečky střechou dolů nebo postavit mrakodrap s jedním patrem. Při stavbě města budou vznikat nové a nové příběhy malých obyvatel, které každý může do města ztvárnit  Děti si vyrobené domečky mohou odnést domů nebo je mohou nechat vystavené u nás v galerii.

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.

  • „Na křídlech kouzel“

Kouzelnou hůlku a křídla, to je to, co má mít každá správná víla. Kdo ji spatří a skrze ni prohlédne, toho se dotkne její kouzlo a nikdy již smuten nebude. Neboť víla rozdává jen štěstí a radost.  Tvořivé posezení a na vílu si hraní. Výroba kouzelných hůlek, oslňujících křídel a pro pány magických klobouků s Terezou Lukavcovou.

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.

  • „Vílí svět“

Po úžasném příběhu Nely Boudové O víle Voněnce děti mohou pokračovat vytvářením kouzelných doplňků. I z vás se mohou stát půvabné víly a jejich kamarádi z kouzelného světa.

Nemůže chybět jemně zdobený diadémek, klobouky a spoustu dalších drobností bez nichž se ve světě fantazie a kouzel neobejdete.

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče

  •  „Jarní pozdrav“

Chcete poslat originální jarní pozdrav? Také velikonoční „pomlázka“ nemusí být jen z tradičních vajíček. Obrázek, který sami vytvoříte, navodí tu správnou jarní atmosféru a bude těšit i v době, kdy už budou vajíčka dávno snědená. Jarní slunce přece probouzí přírodu a její barvy - a  právě s barvami budeme čarovat. S grafickou technikou monotypu pracují profesionální umělci. V ateliéru Galerie umění pro děti si však pod vedením lektorky Jany Skarlantové mohou vyzkoušet tuto techniku děti i jejich rodiče. A nezapomeňte: každý monotyp je originálem - jak ostatně prozrazuje už název!

Věk dětí: pro všechny věkové kategorie.

AUTORSKÉ ČTENÍ

  • „O víle Voněnce“

Pojdtě se zaposlouchat do napínavého a milého příběhu třech víl Fiflenky, Jůlinky a Voněnky, dostanete se tak do světa plného kouzel, který se prolíná se světem lidí. Staňte se součástí napínavých dobrodružství třech vílích sester a jejich kamarádů.

Galerie

Adresa galerie

Nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1 (u Staroměstského náměstí)
Otevírací doba GUD: Út - Ne, 10:00 - 18:00 hod (pondělí zavřeno)

Více informací: www.galeriegud.cz

Zdroj: Tisková zpráva GUV