Venku panuje skvělé počasí a příroda tak přímo vybízí k objevování. Ideálním místem, kde strávit příjemný rodinný den je hora Říp. Toto památné místo české historie je známé především díky legendě o praotci Čechovi, který se po zhlédnutí okolní krajiny rozhodl usadit právě v tomto okolí. Výšlap na 461 metrů vysokou horu, jejíž vrcholek zdobí románská rotunda sv. Jiří, přitom s trochou přípravy zvládnou i děti.

Víte, že kus hory Říp najdete i v samotném centru Prahy?

Právě z něj totiž pocházel jeden ze základních kamenů použitých v roce 1868 při stavbě Národního divadla.

647ef129edce1obrazek.pngÚspěšný výlet startuje už doma
Základem každého výletu je ale správné načasování – únava dětí nikomu neprospěje, nejlepší je tak výlet zahájit v tu část dne, kdy jsou vaše děti nejaktivnější. I ten sebezábavnější výlet ale může narazit na znuděnou dětskou tvář.  Nezapomeňte se proto pro chvíle nudy vybavit hračkou z domova, mečem, který si vyrobí z větve nebo korunou z pampelišek.

Svým ratolestem vykouzlíte úsměv na tváři i sladkou odměnou v podobě skvělého mixu Haribo Goldbären Minis. Sada menších pytlíčků s různými příchutěmi je ideální odměnou například za ušlé kroky ve stopách praotce Čecha.

Jak se tam dostanete?

  • Vlakem: Regionální vlaková linka U22 vás zaveze až do obce Ctiněves přímo pod vrcholkem. Ze zastávky se napojíte na červenou turistickou značku, která vás dostane až na samý vrcholek Řípu.
  • Autem: V obci Rovné je připravené hlídané parkoviště za 50 Kč s libovolnou dobou stání.
Reklama