Milujete přírodu, akční horské túry i jiné sporty a chcete vést ke stejným aktivitám i svoje děti? Zároveň byste ale na dovolené uvítala něco jako klid na lůžku a užila si chvíle lenošení u bazénu, ve vířivce, sauně, anebo si odpočinula při kvalitní masáži? V tom případě se vydejte do wellness hotelu Vista, který je pro vás jako stvořený. Zatímco tu budete nabírat novou energii, vaše ratolesti zabaví zkušení animátoři s bohatým programem připraveným do každého počasí. A co až se vám po svých raubířích zasteskne? Vydejte se s nimi do zdejších zábavných parků, ze kterých si spolu s nimi odnesete spoustu parádních zážitků. Ale pěkně po pořádku…

Na Dolní Moravě čeká na celou vaši rodinu opravdu spoustu příležitostí k vyžití, a tak by byl hotový hřích nechat své děti doma. Hlídání od babičky si proto pošetřete na jindy, tady si díky zkušeným animátorům zvládnete vychutnat i pohodové chvíle jen ve dvou. Je to jen na vás.

Kromě celodenních animačních programů přímo v hotelu Vista se animátoři spolu s dětmi můžou nově vypravit také ke včelým úlům včelky Andělky a ve včelařských oblecích prozkoumat obydlí zdejších horských včeliček. Zdejší víla Mateřídouška pak děti naučí zasadit rostlinku, pomůže jim vyrobit domácí bylinkové máslo anebo osvěžující bylinkovou limonádu. Hravou formou se tak děti seznámí s různými druhy bylinek, jejich chutí a vůní. Hru s vůněmi si děti užijí mimo jiné také při výrobě parfému namíchaného z přírodních éterických olejů. Pod širým nebem je pak pro všechny malé i velké návštěvníky nachystáno letní kino a divadélko.
Doln-Morava-animace-3.jpg
Že byste ráda strávila nějaký čas na hotelu společně se svými dětmi, ale zároveň si u toho malinko odpočinula? I to je kupodivu možné. Ve zdejším wellness a saunovém světě si můžete společně s dětmi užít třeba proceduru s názvem Čokoládové pokušení nebo si s nimi dopřát mateřídouškovou koupel. S vaší malou slečnou se pak hodí dobu relaxu zakončit třeba na kosmetice, nebo malé parádnici dopřát lakování nehtů pro princezny.

Wellness-hotel-Vista-5.jpg

S partnerem a dětmi se ale určitě vydejte i ven za dobrodružstvím. Uspořádejte výlet na dominantní rozhlednu tohoto kraje – dechberoucí Stezku v oblacích, která se tyčí do výšky úctyhodných pětapadesáti metrů. Odtud se spolu se svými nejbližšími pokocháte opravdu úžasnými výhledy do kraje. Po horských hřebenech se můžete projet na kole nebo na koloběžce, kterou vám zapůjčí na horní stanici lanové dráhy Sněžník. Kromě toho tu jsou k dispozici také šlapací káry. V nedaleké panoramatické restauraci Skalka se pak nezapomeňte zastavte na drink a pokochejte se dalšími výhledy na okolní přírodu. Stojí to za to.

Cestou zpět na hotel s dětmi neopomeňte ani zážitkové parky. Takové totiž jinde nenajdete. Ostatně nepřehlédnete je už cestou na Stezku v oblacích, protože prakticky sousedí s wellness hotelem Vista. Na děti tu čeká i zbrusu nová Mamutí horská dráha, která otevře svou bránu letos poprvé prvního srpna. Jedná se o nejdelší bobovou dráhu v Česku a druhou nejdelší v Evropě. Měří více než tři kilometry a pyšní se pětadvaceti zatáčkami, podzemním tunelem i otáčkou o tři sta šedesát stupňů ve výšce dvanácti metrů nad zemí. Tady se do dětských let nejspíš vrátíte i vy, protože to bude vážně jízda. Na dráze to sviští na otevřené pláni mezi vysokým a nízkým porostem rychlostí okolo čtyřiceti kilometrů v hodině.

Stezka-v-oblac-ch-I.jpg

Kromě nové Mamutí horské dráhy a už známé Stezky v oblacích má ale Dolní Morava ještě jednu dominantu – obřího mamuta, který se už dokonce dvakrát zapsal do České knihy rekordů. Měří třináct metrů a sahá do zhruba stejné výšky jako třípatrová budova. V jeho chobotu se navíc ukrývá dvacet čtyři metrů dlouhá skluzavka, která vede do oblíbeného Mamutíkova vodního a Lesního zážitkového parku. Tady je novinkou tzv. Lanáček, do kterého můžete pustit děti už od čtyř let. Prozkoumají tu bezpečné lanové překážky, tunely, skluzavky a dřevěné chýše. Mimochodem: organizátoři tady slibují i něco pro rodiče – komfortní zázemí v podobě příjemného posezení a dobrého občerstvení. Značka ideál.

Obz-mamut-2.jpg

P.S. : Jestli vám po návštěvě všech atrakcí na Dolní Moravě zbude ještě kousek energie, vydejte se s dětmi také do nově otevřené Stamichmanovy štoly. Projdete si čtyři sta padesát metrů dlouhé podzemí a zábavnou formou se tu s rodinou dozvíte zajímavosti o hornickém řemesle. Žádné strachy, po návratu na hotel veškerou energii hravě doplníte v hotelové restauraci Vyhlídka. Při večeři formou švédských stolů si rozhodně vyberete, na co máte právě chuť. Spíš najednou nebudete vědět, co ochutnat dřív. Více o dovolené na Dolní Moravě se dozvíte třeba na www.dolnimorava.cz nebo na www.vista-hotel.cz.

Reklama