Slavnosti, trhy, jarmarky a další akce o Velikonocích se konají po celé republice. Ve městech i na  vesnicích, na hradech i zámcích se pořádají velikonoční prohlídky, které na mnoha místech rovnou zahajují i turistickou sezonu. Máme pro vás pár velikonočních tipů, kam vyrazit.

Knížecí Velikonoce na Křivoklátě 2013

Tradičním vítáním jara na hradě Křivoklátě se přenesete o jeden a půl století zpět a vychutnáte si atmosféru zvyků, řemesel a života tehdejších lidí.
Pro návštěvníky hradu je přichystán bohatý program včetně Velkého řemeslnického jarmarku.

Datum konání:
30. 03.- 01. 04.2013 od 10 do 17 hodin
Místo konání:
Státní hrad Křivoklát
Vstupné
Dospělí 60 Kč
Děti (do 15 let) 40 Kč
www.krivoklat.cz

obr

Velikonoce na zámku Lešná 2013

Velikonoční aranžmá, ochutnávka velikonočních pokrmů, ukázka malování vajec, pletení tatarů, to vše můžete zažít v prostorách zámku a podzámčí v Lešné. A když už tam budete, můžete rovnou navštívit i věhlasnou zoologickou zahradu. Součástí programu bude v pátek 29. 3. v 17.00 hod. také koncert: Michal Tučný Revival Band, jenž bude vzpomínkou na velkou osobnost a nezapomenutelnou legendu české country.

Datum konání:
29. 03.- 01. 04.2013
Podrobnější informace
www.zlin.eu

lesna

Velikonoce na zámku Tovačov 2013

Tovačovský zámek patří k našim nejvýznamnějším památkám a nesporně si zaslouží velkou pozornost veřejnosti. Letošní velikonoční oslavy na zámku zároveň zahájí zámeckou sezonu. Součástí prohlídky zámku je také velikonoční výstava a otevření velikonoční dílny.

Datum konání
30.03.2013 - 01.04.2013
Podrobnější informace
http://zamek.tovacov.cz

tov

Velikonoce na mlejně Česká Skalice 2013

Velikonoční svátky můžete oslavit u ratibořického mlýna v Babiččině údolí. Velikonoční tradice v podání dětského folklorního souboru Barunka z České Skalice vás potěší spolu s mnoha dobrotami na venkovském mlýně. Navštívit můžete také Velikonoční dílnu pro děti nebo Velikonoční výstavu vláčků.

Datum konání
30.03.2013 - 01.04.2013
Místo konání
Česká Skalice
Podrobnější informace
www.ceskaskalice.cz

skalice

Velikonoce na Valašsku 2013 Rožnov pod Radhoštěm

Velikonoce na Valašsku v Dřevěném městečku. Tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklorních souborů, buďačka, cimbálovka, jarmark velikonočních výrobků, ukázky velikonočního jídelníčku, šmigrust s programem, pašije... to vše na vás čeká v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsou na velikonoční svátky náležitě připraveni.

Datum konání
30.03.2013 - 01.04.2013
Místo konání:
Rožnov pod Radhoštěm
Podrobnější informace
www.vmp.cz

vejce

 Pokud bydlíte poblíž některé námi nabízené lokality, neváhejte a vyrazte. Přibalte si pro jistotu teplý svetr, fotoaparát a dobrou náladu.
Krásné prožití velikonočních svátků přeje redakce Žena-in.

Použitý zdroj a foto: www.ceskevylety.cz

Reklama