Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou na ostrov Lefkada, pak vás určitě bude zajímat, co na tomto krásném ostrově můžete zažít a kam vyrazit na výlet! Protože jsme ostrov navštívili, můžeme vám poradit!

 

Ostrov Lefkada je nádherný. Patří do skupiny Jónských ostrovů, které se nalézají západně od řecké pevniny. Tyto ostrovy jsou velmi členité, nabízejí opravdové potěšení pro ty, kteří hledají krásné pláže a skalnaté výběžky.

 

Pokud se vydáte na tento ostrov, určitě vyražte na nějaký krásný výlet! A jaké vám můžeme doporučit?

 

Celodenní výlet lodí:
Celodenní výlet lodí podél jihovýchodního pobřeží, okolo Onassisova ostrova Skorpios (zde zastávka na koupání, na ostrově je stále zaměstnáno 36 osob a roční údržba stojí více než milión dolarů), ostrov Madouri, prohlídka podmořské jeskyně Papanikolis (název podle řecké ponorky, která se zde za II. světové války ukrývala) na ostrově Meganissi, zastávka s možností koupání a občerstvení v malebném městečku Spartohori. Při troše štěstí je možno potkat během plavby i delfíny. Na lodi je možno zakoupit občerstvení a nápoje. Cena cca 15 EUR/osoba, děti do 3 let zdarma, děti do 10 let 50% sleva.

Celodenní výlet lodí na sousední ostrovy Kefalonie a Ithaka. Cena cca 15 EUR/osoba, děti do 10 let sleva 50 %.

Celodenní výlet autobusem okolo ostrova. Zastávka v Nidri, dále v hlavním městě, v klášteře Faneromeni. Rovněž přestávka na koupání a návštěva některé typicky řecké vesnice. Cena cca 18 EUR/osoba, děti do 10 let 50% sleva.

Lodní výlet na nejkrásnější pláže západního pobřeží. - Porto Katsiki a Egremni. Cena cca 10 EUR/osoba, děti do 10 let 50% sleva.

Celodenní autobusový výlet do Nikopolisu - města založeného na počest vítězství Gaia Octaviana (od r. 27 př. n. l. užíval titul Imperator Cesar Augustus) nad loďstvem Marka Antonia a Kleopatry v bitvě u Aktia v roce 37 př. n. l. Dále návštěva Ioanniny (v letech 1788-1822 sídlo Ali Paši = Janinský Paša), jedno ze tří nejkrásnějších řeckých měst. Následuje návštěva Diovy svatyně v Dodoně - je zde jedno z největších a nejzachovalejších antických divadel Řecka. Cena cca 35 EUR/osoba, děti do 10 let 50% sleva.

 

Tip redakce Žena-in.cz

Pokud budete ubytovaní ve městečku Vasiliki nebo v jeho blízkosti, určitě se vydejte na krásnou malebnou pláž Agiofili. Přístup na tuto pláž je buď díky lodnímu spojení (cesta tam a zpět je pro dospělého 4 EUR, pro dítě 2 EUR, úplně malé děti jsou zdarma) nebo se můžete vydat pěšky 4 km po prašné cestě z Vasiliki. Jít pěšky je ale ve vedrech, která zde panují, docela náročné. Pláž Agiofili je pokrytá bílými oblázky, takže když se koupete v úplně průhledné vodě, připadáte si jako v Karibiku. Doporučujeme vzít sebou ploutvičky a šnorchly! Viditelnost je opravdu skvělá!

 

My jsme se vydali na západní pláže autem, dostali jsme se na Porto Katsiki a Egremni. Nedivíme se, že tyto pláže jsou na seznamech nejkrásnějších pláží na světě. Průzračná voda, azurová barva, jemné kamínky… prostě romantika jak má být. Navíc pláže nejsou příliš zalidněné, takže opravdu pohádka.

 

Na Lefkadě vycházejí Řekové vstříc turistům z Čech, většina poutačů a nápisů je i v češtině. Pozorovali jsme jednu výletní loď právě na krásné pláži Porto Katsiki a výklad průvodce byl také mimo jiné v českém jazyce. To nám přišlo, pro ty z nás, kteří neradi cestují právě díky jazykové bariéře, velmi vstřícné a pohodové.

 

Jestli si myslíte, že si tento fantastický ostrov nemůžete nechat ujít a že vaše dovolená se na tomto ostrově stane jedinečným zážitkem, pak neváhejte a kontaktujte CK Daniela Travel, kde vám ochotní pracovníci zodpoví veškeré vaše dotazy.

 

CK Daniela travel s.r.o

Korunní 37, 120 00 Praha 2.
Tel: 224 253 007, 224 251 308
Fax: 222 517 599, 224 255 442
GSM: 724 016 576

http://www.danielatravel.cz/