Přemýšlíte, kde si letos s rodinou, nebo třeba jen se svou drahou polovičkou, zpříjemnit podzim? Vyrazte do Horského resortu Dolní Morava a nebudete litovat. Každou sezonu tu mají pro malé i velké návštěvníky nachystáno něco nového, nezapomenutelného, takže nuda nemá šanci.

Na Dolní Moravu jezdím už několik let a pořád je tady co objevovat, co zkoušet. Vždycky si odtud přivezu spoustu nových zážitků, zkušeností, dojmů i poctivě zrelaxované tělo z wellness hotelu Vista, kam se můj manžel vždycky těší nejen do jejich sauny, vířivky, fitka nebo na tenisové kurty, ale hlavně kvůli hotelové restauraci Vyhlídka, kde si při večeři formou rautu u každého jeho dalšího talíře v duchu říkám, že zrovna on se jim jako host rozhodně nevyplatí…

Ve Vistě bychom spolu dokázali vydržet celý den, i kdyby nám počasí nepřálo. To se nám koneckonců stalo i před pár dny, při naší poslední návštěvě. Děti jsme protentokrát nechali doma s babičkou a dědou a trochu sobecky jsme si odjeli odpočinout jen spolu. Přiznám se, že když jsme na hotelu zahlédli procházet hotelového maskota mamutíka a na tabuli v hale jsem si přečetla ten úžasně nabitý program od rána až do večera, který by si tu s hotelovými animátory naše děti mohly užít, na chvíli mi bylo líto, že jsme je s sebou tentokrát nevzali. Pro děti je totiž hotel Vista i celý resort Dolní Moravy hotový ráj a továrna na zážitky. Ale víte co, vychutnat si večeři jen ve dvou a v klidu se najíst, to je pro mámu od dvou malých dětí nabídka, která se neodmítá.

bob5.jpg
Foto: Petra Vachoušková

Ve Vistě jsme se ubytovali v pátek odpoledne a protože oba s manželem rádi cvičíme a s dětmi je už na to méně času, zamířili jsme rovnou do hotelového fitka. Hned vedle něj na nás pak za odměnu čekal příjemně teplý bazén, ještě teplejší vířivka a nakonec i sauna, pára, Kneippův chodník... Zkrátka relax od A do Z. A to úplně nejlepší nakonec byla – nejen pro manželova - už zmíněná hotelová večeře.

bob3.jpg
Foto: Petra Vachoušková

Sobota slibovala o něco lepší počasí a mě to hned po snídani táhlo ven. Konečně do přírody, na horský vzduch. S manželem jsme si s sebou z domova přivezli nová horská kola a těšili jsme se, jak se na nich společně projedeme. Na hřeben jsme se nechali i s koly vyvézt lanovkou přímo od hotelu. Než jsme se dali do vyjížďky, kola jsme ale ještě na chvíli nahoře zamkli a šli si vychutnat procházku po vyhlášené Stezce v oblacích. Přestože počasí nebylo ideální, výhled z nejvyššího bodu byl opět fenomenální. Nebyli jsme totiž na Stezce poprvé a věřím, že ani ne naposledy. Tohle se vám prostě neomrzí.

bob4.jpg
Foto: Petra Vachoušková

Potom už jsme ale nasedli na kolo a užívali si jízdy vysoko v horách a následně i sjezdu přímo do vesnice Dolní Morava. Manžel mě sice přemlouval i na skalní trail (nově je tu vybudovaný dokonce celý Trail Park), ale přiznám se, že pár měsíců po porodu byl můj pud sebezáchovy na takové výši, že nezabral ani argument o místním trailu pro začátečníky a rodiny s dětmi. Moje odvaha byla zkrátka na bodu nula, tak snad příště!

bob2.jpg
Foto: Petra Vachoušková

Překvapivě jsem ale ze sebe nakonec přece jen trochu kuráže vydolovala, respektive se to povedlo mému muži. Dole v lese nás totiž zaujal lanový park. Nechtěla jsem být podruhé za bábovku, a tak jsem se od manžela nechala přesvědčit. Dvě kladky na provaze mě přece neustále budou jistit, nemůže se nic stát. Vybrali jsme si červenou trasu, což je druhá nejtěžší, a řeknu vám, nelitovala jsem ani na minutu, jak skvělý to byl zážitek! A těch pochval, co jsem si od své polovičky vyslechla… Za ty tahle akce také rozhodně stála.

Nabití adrenalinem a endorfiny z úžasného zážitku v lese jsme se rozhodli zkusit ještě Mamutí horskou dráhu. Je tu poměrně nově a celkovou délkou třech kilometrů platí dokonce za tu nejdelší ve střední Evropě, takže nevyzkoušet ji by byl hotový hřích. A dobře jsme udělali! Chvíli jedete lesem, chvíli podzemním tunelem, chvíli se točíte po přísné spirále zatáček a křičíte na všechny strany. Radostí ovšem! Ten pocit svobody totiž chcete zažít. Alespoň někdy a na chvíli.

bob.jpg
Foto: Petra Vachoušková

Den nabitý zážitky jsme zakončili opět příjemnou chvílí v hotelovém wellnessu. A potom už hurá na večeři snů do naší milované hotelové restaurace. Po večeři jsme si ještě vychutnali drink na baru a zhodnotili, co všechno se dá i za jeden den bez dětí stihnout a jak jsou ty chvíle ve vztahu jen pro vás dva neuvěřitelně vzácné a potřebné. Příště sem ale už určitě vyrazíme i s dětmi. Když jsme z lanovky pozorovali ten mumraj v Lesním zážitkovém parku a Mamutíkově vodním parku přímo pod námi, bylo nám totiž jasné, že se sem musíme co nejdříve vrátit a stoprocentně už ve čtyřech. Tak brzy zase na viděnou, Dolní Moravo. Opět jsi nás očarovala, nabila energií a naplnila skvělými zážitky.

Reklama