Kaprun: Víc než jen lyžování

5be161063ec11obrazek.jpg
Kaprun se řadí k jedné z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska. Jeho předností je  bohatá nabídka sjezdových tratí v ledovcovém středisku Kitzsteinhorn nad  Kaprunem. Kitzsteinhorn je historicky první ledovcový areál v Rakousku s nabídkou převážně středně náročných a mírnějších tratí, s 5 freeridovými a 2 skitourovými trasami, černou pistou Black Mamba se sklonem až 63 % a Ice Campem od Audi se stylovým barem a iglú. Středisko díky své bohaté nabídce snowparků a freeride zón potěší i nejnáročnější adrenalinové nadšence. Před startem sezony si na ledovci Kitzsteinhorn můžete užít 41 kilometrů sjezdovek.
5be160c74e77aobrazek.jpg

Zimní dovolená se v posledních letech neomezuje pouze na zážitky spojené s lyžemi nebo snowboardem. Češi se totiž chtějí bavit i poté, co se lanovky a vleky zastaví „Pro naše klienty jsme letos 15. - 18. 11. 2018 připravili speciální ski opening s Evou Samkovou,“ uvedl Jan Bezděk z NEV-DAMY, která je jedničkou na lyžařskou dovolenou v Alpách. Součástí ski openingu, kde si budou moci lyžaři poměřit své síly na svahu přímo s olympijskou vítězkou, bude i velké testování lyží a snowboardů, party a zajímavá tombola.

Nadmořská výška: 900 – 3.029 m
Počet sjezdovek: 41 km sjezdových a 1 km běžeckých tratí, 2x snow park
Vzdálenost z Prahy: 460 km

Tip na ubytování: 4* Hotel Victoria na 3 noci se soft all inclusive a 2denní skipas od 7.190 Kč

Hintertux: To nejlepší z Rakouska
5be16123c4973obrazek.jpg

Hintertux jako nejpopulárnější ledovec Rakouska netřeba příliš představovat. Král mezi ledovci je vyhledávaný k tréninku mnoha lyžařských reprezentačních týmů díky věčnému sněhu a celoročnímu provozu. To nejlepší z alpského lyžování nabízí majestátní třítisícovky s dominantním vrcholem Olperer, předkládající 60 km sjezdovek v nadmořských výškách až do 3.250 metrů. Za vidění stojí největší jeskyně centrálních Alp - Spannagelhöhle. Nachází se u ledovce Hintertuxer Gletscher ve výšce 2.521 m n. m.

Nadmořská výška: 1.500 – 3.250 m
Počet sjezdovek: 60 km sjezdových a, 1x snow park
Vzdálenost z Prahy: 540 km

Tip na ubytování: 4* Hotel Höhlenstein na 4 noci s polopenzí od 5.184 Kč

Sölden Arena - Ötztal: Špička v Evropě
5be16114cdaa1obrazek.jpg

Sölden Arena - Ötztal je středisko, které je opakovaně v nezávislých testech zařazované mezi nejlepší v Evropě. Patří mezi nejrozsáhlejší, a také nejvýše položené rakouské skiregiony, s 60 vrcholky vyššími než 3 000 metrů. Díky dvěma ledovcům Rettenbach a Tiefenbach a nadmořské výšce nabízí lyžování takřka po celý rok. Sezona startuje každoročně už v říjnu Světovým pohárem v alpském lyžování, letos zde byl uskutečněn 27.  října obří slalom žen, který vyhrála úřadující mistryně světa Tessa Worleyová. Vyrazit na lyže sem tak můžete klidně už zítra i Vy. Středisko je na jedné straně známé jako oblast s luxusní nabídkou služeb i atraktivním kulturním a společenským životem, a na straně druhé najdete v bližším či vzdálenějším okolí Söldenu menší obce s cenově příznivým ubytováním, takže lyžování je opravdu pro každého.

Krom vždy skvěle upravených sjezdových tratí na obou ledovcích je v závislosti na sněhových podmínkách již na podzim otevřen i propojený Giggijoch, občas i rovněž propojený Gaislachkogl. Několik kilometrů nad Söldenem se pak nacházejí vysoko položená střediska Obergurgl-Hochgurgl, jež, ač neledovcová, rovněž zpravidla otevírají už na podzim.
 
Nadmořská výška: 1.350 – 3.340 m
Počet sjezdovek: 144,2 km sjezdových a 15 km běžeckých tratí, 1x snow park
Vzdálenost z Prahy: 575 km

Tip na ubytování: Apartmánový dům Schweizerhof na 3 noci bez stravy 9.405 Kč