Plánujete jarní lyžování a bojíte se, aby byl vůbec sníh? Máme pro vás tip na střediska, kde se dá lyžovat až do půlky dubna. Ostatně tento týden tam naměřili 400 centimetrů sněhu.

Sněhová jistota Tauplitz

Tauplitz

Die Tauplitz na krásné náhorní plošině Tauplitz Alm je jedním z nejstarších a sněhově nejspolehlivějších středisek v Rakousku. Historické záznamy dokládají výšku sněhu dokonce přes 5 metrů, ale na tři metry se v Tauplitz můžete spolehnout i na konci března. Momentálně na vrcholku leží 380 centimetrů.

Celému areálu dominují čtyři hlavní trasy sjezdovek, které jsou mezi sebou propojeny s pomocí neuvěřitelného množství krátkých vleků. Díky nim nemusíte nikde šlapat a můžete si užívat překvapivě rozsáhlé lyžařské safari. Nejdelší a nejlepší sjezdovky najdete podél nové kabinky na Mittersteinu. Naopak středně a méně náročné sjezdovky s převýšením okolo 300 metrů si užijete na svazích nad hranicí lesa.

Loser - hora plná zážitků

Loser

Na Loseru leží momentálně 4 metry sněhu, svítí sluníčko a teploty se pohybují mezi mínus 4 a 9 stupni. Kromě ideálního lyžařského počasí nabízí Loser v Altaussee převýšení téměř 1000 metrů a dohromady 29 kilometrů perfektně upravených sjezdovek.

Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Široké sjezdovky zaručují bezpečnou jízdu a současně máte dobrou příležitost se řádně položit do carvingových obloučků. Moderní 6-sedačkové lanovky se postarají o vaše pohodlí. Ochranná bublina na každé sedačce vás ochrání před studeným větrem i případným sněžením. Snowboarďáci si nejvíce zařádí na sjezdovce Sandlig. Právě tady totiž postavili kvalitní snowpark.

www.loser.at

Malebná čtyřka pro běžkaře

Oblast kolem jezera Altausee je oblíbená i mezi běžkař. Hlavním lákadlem je trasa pojmenovaná Blaa Alm Loipe. Ti, co kombinují běžkování se sjezdovým lyžováním, ocení osvětlenou stopu Fischerer Feldern, kterou mohou využít po celodenním lyžování. Každý, kdo kdy lyžoval ve vedleším Bad Aussee, vzpomíná na nádherné výhledy na horský masív Dachsteinu. A to nejlepší nakonec. Zatímco dole kolem jezer běhají především rekreační lyžaři, na běžkařských trasách na náhorní plošině Tauplitzalm si dávají dostaveníčko i mistři světa a olympijští vítězové. Důvod je jednoduchý - naprostá sněhová jistota.

Ze sjezdovek do lázní

A po perném dni lyžování čeká na všechny sladká odměna v horském městečku Bad Mittendorf. Nové lázně Grimming Therme leží přímo u běžkařské stopy. Prostě ideální zakončení lyžařského dne. Ostatně pokud se po sportu začne ozývat ten či onen sval, není nic příjemnějšího než si odpočinout v sauně nebo v bazénu a načerpat tak další síly do nového dne.

Více informací:

info

Reklama