5b4ca86c78a2bobrazek.pngJe sice léto a dovolené v plném proudu, ale řada z vás tráví dovolenou v exotice a to v měsících, kdy je u nás chladno a zima. Nedávno jsem seděla v kavárně se svou kamarádkou Markétou, která také ráda cestuje. Bavily jsme se, kam plánujeme letos na podzim vyrazit. Vyprávěla mi, že by chtěla jet někam do exotiky a že si v létě dá jen několik dní na chalupě. „Já už se teď musím dívat po letenkách a nějakou koupit. Vždycky, když mám koupenou letenku, třeba s odletem za několik měsíců, mám se na co těšit. Vím, že už má moje dovolená jasné obrysy, plánuju, kam vyrazím, jaká místa objedeme, studuju cestopisy. Teď mě láká Thajsko, a jak čtu tvoje cestopisy, vyzkouším letos Thajsko. Ještě jsem tam nebyla a určitě je tam krásně…“

Uvědomila jsem si, že to mám stejně, také mám ráda pocit, že se mám na co těšit a ten se při cestování spouští vědomím, že mám letenku. Jak mne vždycky zavalí vlna euforie, že už je to jasné, protože mám místo v letadle. A také vím, že je dobré sledovat lety hodně dopředu, protože pak mohou být vykoupené nebo na vás zbydou jen lety, které jsou nekomfortní – dlouhé časy přestupů, podivné letecké společnosti.

Tak i když je nyní léto a vy balíte kufry třeba do Španělska nebo na Balaton a těšíte se, jak si užijete léto v Evropě, myslete i na cesty na podzim a v zimě, kdy je krásně v levné exotice.

Může vás k tomu inspirovat můj cestopis o Thajsku.
5b4ca8a546972obrazek.png

Zde jsou moje články:

Můj blog: www.Klaracestovani.cz
Instagram: Klara_Blog_Cestovani

Rady na cestu do Thajska:
5b4ca88ea341bobrazek.png

Do thajského Bangkoku ráda letím s holandskou leteckou společností KLM s přestupem v Amsterdamu (www.klm.cz). Z Prahy si můžete zvolit mezi nejméně 4 lety denně. Z Amsterdamu se pak letí v kuse přes noc, což je velká výhoda této společnosti. Na místě přistanete další den ráno vyspalí a máte celý den ještě před sebou.
KLM Royal Dutch Airlines je velice inovativní evropská letecká společnost. Společně se sesterskou společností Air France obslouží KLM přes 77 milionů cestujících ročně, má flotilu se 573 letadly, která létají do 243 destinací ve 103 zemích. Spojení leteckých společností KLM a Air France navíc umožňuje výběr z většího počtu letů s přestupem v Paříži, nebo propojení s partnerskými leteckými společnostmi pro přesuny v rámci regionu jihovýchodní Asie.

KLM je známá také online službami pro zákazníky, které jsou dostupné například přes aplikaci Facebook Messenger anebo WhatsApp 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Uložit

Reklama