vejce

Jarmarky, řemeslné dílny, představení, hudba... to všechno patří k oslavám v předvelikonočním čase. Přinášíme pár tipů, kam se před Velikonocemi vydat...


 

 • Ostravsko, Velikonoce na hradě

27.03. 2010–28.03.2010

První jarní akce na Slezskoostravském hradě pro celou rodinu. Tradiční dvoudenní lidový jarmark s programem a ukázkami řemesel, prodejem lidově uměleckých výrobků.

více informací ...

 • Rožnov pod Radhoštěm – Velikonoce na Valašsku

Bílá sobota, 3. 4. 2010 v Dřevěném městečku

Na 3. 4. 2010 je od 9.00 hodin připraven jarmark velikonočního zboží – bohatý výběr kraslic, tatarů, rapáčů, píšťalek, velikonočně zaměřené keramiky, pokrmů postních i svátečních. Po celý den budou pro dobrou pohodu vyhrávat rožnovské muziky JÁNOŠ a STARÉ GATĚ.

více informací ...

 • Hodonínské Velikonoce – Vlastivědné muzeum Kyjov

25. 3.–26. 3. 2010

Ve Vlastivědném muzeu v Kyjově proběhne tradiční jarní předváděcí akce pod názvem Velikonoce v muzeu. Připravili jsme pro vás ukázky různých výzdobných krasličářských technik od gravírování, voskové batiky, drátkování, obháčkování, zelových kraslic po lepení slámou a jezerní sítinou.

více informací...

 • Brno – Velká velikonoční dílna – Dietrichsteinský palác

26. 3. 2010

Zveme vás na páteční odpoledne na tradiční načerpání velikonoční atmosféry do Dětského muzea. Budeme plést velikonoční pomlázky, otloukat píšťalky, zdobit kraslice a perníčky, prostor provoníme i pečením jidášů a vyrobíme si několik velikonočních dekorací. Zpestřením programu bude kolem 16 hodiny vystoupení folklórního souboru.
více informací...

 • Žerotínský zámek v Novém Jičíně – Velikonoční jarmark

27. 3. 2010

Nenechte si ujít tradiční jarmark na nádvořích Žerotínského zámku s kulturním programem.

více informací...

 • Jindřichův Hradec – Děbolín – Velikonoce v dílně

3. 4. 2010

Zveme všechny děti i jejich rodiče na velikonoční tvoření v naší dílně.

více informací...

 • Pardubice – Velikonoční jarmark – Zámek Pardubice

28. 3. 2010

Na nádvoří pardubického Zámku na Vás čeká tradiční jarmark velikonočního zboží, bohatý doprovodný program, vystoupení folklorních souborů, cimbálové muziky a pohádka pro malé diváky.

Nejen pro děti jsou připraveny velikonoční dílny a soutěže.

více informací...

 • Olympia Mladá Boleslav – Obří Velikonoce

3. 4. 2010

Děti přijďte zdobit obří kraslici! Čeká vás velikonoční dětská dílna, velikonoční zvyky a tradice, malování kraslic, pletení pomlázek a dárek zdarma.

více informací...

 • Plzeňská ZOO – 27. 3. 2010 – Vítání jara

Přivítejte jaro v plzeňské zoologické a botanické zahradě! Sobota 27. 3. – statek Lüftnerka

více informací...

 • Ústecký jarmark plný jara

29. 3.–11. 4. 2010

Mírové náměstí plné stánků s velikonočním i jiným zbožím: hlavně hromada kytiček, stromků, sadby, dále pak kraslice, pomlázky, velikonoční dekorace, drobná i zahradní keramika, dárky z proutí, kamenů, drátků i skla...
více informací...

 • České Budějovice - velikonoční koncert

1. 4. 2010 v 16.00 hod. na náměstí Přemysla Otakara II.

Představení je časovou výsečí lidových tradic a zvyků přechodu zimy do jara. Divák zde může spatřit velký barevný vůz a na něm obrovské vejce, malování obřího vejce, velikonoční zvyky, příchod slunce, pálení Morany a třeba i tradiční písně a hudební nástroje. Toto vystoupení je určené pro děti i dospělé. Má pobavit, rozesmát a dá-li i připomenout a zvědět, pocítit jak naši dříve narození vnímali a reagovali na návrat hojnosti, jak byli rádi za naději a veselím i rozpustilostí děkovali za přežití a těšili se z něj.
více informací...

 • Praha – Čakovický řemeslný jarmark

27. 3. 2010

Do městské části Čakovice zavítá letos poprvé Velikonoční Jarmark. Přijďte se 27. března mezi 10. a 18. hodinou pobavit na náměstí Jiřího Berana. Možná uvidíte, co jste ještě neviděli, a uslyšíte, co jste ještě neslyšeli.
více informací...

 • Park Hostivař – Velikonoční jarmark

26. 3.–28. 3. 2010

Velikonoční program bude bohatý – před OC bude probíhat velikonoční jarmark a v 2NP OC bude probíhat dračí víkend plný pohádek.
více informací...

Kam se vypravíte vy?