shutterstock-679333912.jpg
Východ slunce v Puerto de Santiago město, Tenerife, Kanárské ostrovy, Foto: Shutterstock

Kanárské ostrovy
Na španělské ostrovy (na rozdíl od pevniny) už se zase může volně cestovat, respektive od pondělí 5. října už nejsou na seznamu rizikových míst pro Čechy, a tak už neplatí povinnost prokázat se při návratu do Česka negativním testem na Covid-19. Kanárské ostrovy si přitom můžete užít celoročně. Například největší z ostrovů Fuerteventura nabízí kromě nádherných pláží a dechberoucí přírody příjemné teploty po celý rok, více než 3 000 hodin slunečního svitu a méně než 150 mm srážek ročně. Klidně i v zimě se tam tedy můžete koupat a opalovat.

shutterstock-1223221690.jpg
Panoramatický výhled na Porte de Soller, Palma Mallorca, Španělsko, foto: Shutterstock

Baleárské ostrovy
Stejné podmínky jako pro Kanáry platí také pro Baleárské ostrovy, kam patří Mallorca, Ibiza či Menorca. I tyto ostrovy slibují 300 slunečných dní v roce. V říjnu se tam tedy ještě ohřejete, v listopadu se jezdí spíše na poznávací zájezdy nebo eurovíkendy, nicméně i tou dobou je na Baleárských ostrovech rozhodně tepleji než v Česku a příroda je nádherná celoročně.

Mohlo by vás zajímat: Jíst, meditovat, milovat? Ženy už se nebojí, samy cestují po světě i šedesátnice

shutterstock-291252509.jpg
Istanbul, foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Rujána, Balaton a léto na chatě aneb rozdíl mezi dovolenou dříve a dnes

Turecko
Už to vypadalo, že se letošní sezóna bude muset bez Turecka úplně obejít, ale nakonec se přece jen několik zájezdů uskuteční. „Poslední a zároveň jedinou možností, jak si letos užít moře v Turecku, je zaletět si tam o podzimních prázdninách. Výhodou je nulové storno. Pokud by se situace změnila, dostanou klienti všechny peníze zpět. Turecko přitom nepožaduje při vstupu do země test, ten je nutný jen při návratu do Česka,“ popisuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková jeden z mála způsobů, jak se letos dostat do Turecka.

shutterstock-1131811427-1-.jpg
Nádherná krajina tuniské pláže v Hammametu v Tunisku, foto: Shutterstock

Tunisko
V Tunisku sice platí povinnost předložit negativní test na Covid-19 při vstupu do země i omezení samostatného pohybu, ovšem nic z toho se vás netýká, pokud letíte s cestovkou. „Tato nařízení se netýká organizovaných cest, a tak pokud jedete s cestovkou, můžete zůstat klidní, váš zájezd to nijak neovlivní. To samé platí i o vnitrostátních výletech. Pokud si je pořídíte přes agenturu, můžete se vydat, kam budete chtít,“ vysvětluje Andrea Řezníčková. Podzim je v Tunisku krásný a teploty už nejsou tak vysoké jako v létě, počasí je tedy ideální ke koupání i k výletům.

shutterstock-1017481156-1-.jpg
Starověké zříceniny chrámu Karnak v Luxoru. Egypt, foto: Shuttestock

Mohlo by vás zajímat: Pro influencery nejde o zemi zaslíbenou aneb 10 překvapivých věcí, které jste o Egyptu ještě nevěděli

Egypt
První obnovený charterový let z Prahy do Egypta vyrazil už 3. října a létat se sem bude každou sobotu. Turisté potřebují při cestě tam i při návratu negativní test na Covid-19, ale například u cestovní agentury Invia je první z testů už v ceně zájezdu. Sezóna v této severoafrické zemi právě začíná, kromě toho patří mezi nejoblíbenější destinace, kde Češi tráví Vánoce a Silvestra, ale také Velikonoce.

shutterstock-1045120846-1-.jpg
Letecký pohled na letovisko Bavaro, Punta Cana, Dominikánská republika, foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Ráj na zemi: Dominikánská republika

Dominikánská republika
Dominikánská republika se svojí krásou vyrovná Maledivám, oproti nim je tam však mnohem víc zábavy, moře památek a dovolená také vyjde na výrazně méně peněz. A co víc, hranice jsou Čechům otevřené a země po turistech nevyžaduje negativní test. Ten je nutný jen po návratu do Česka, případně musí turisté nastoupit čtrnáctidenní karanténu. Hlavní sezóna začíná koncem listopadu, ale běžně se tam jezdí už během října.

shutterstock-1051887026.jpg
Maledivy, foto: Shutterstock

Maledivy
„Těm, kteří chtějí v tomto roce zažít exotiku, bych určitě doporučila také Maledivy. Klidná destinace, bez testování. Test je opět nutný jen při návratu. Sama jsem tu byla loni a je to nádherný zážitek. Takovou barvu moře jen tak nezažijete. Žádné velké hotelové komplexy, soukromí, skvělý servis, zkrátka jen vy a ráj na zemi,“ říká Andrea Řezníčková.

shutterstock-1062018698-1-.jpg
letecký pohled na ostrov Pamunda, Zanzibar, foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Cestování z gauče: Zanzibar a jeho nejkrásnější pláže světa

Zanzibar
Málo se ví, že i Zanzibar je přístupný českým turistům. Platí pouze stejná povinnost jako pro všechny mimoevropské země, a sice předložit při návratu do Česka negativní test na Covid-19. Zanzibar si přitom zamiluje každý. Kdo si chce odpočinout, najde klid na bílých plážích u tyrkysového oceánu. Kdo chce zároveň cestovat, výletních cílů je také dost. A spokojen bude i ten, kdo by chtěl raději než luxusní resort zažít i opravdovou Afriku.

Reklama