Už je to tady! Křičí všechny cestovní kanceláře a předhánějí se v tom, která nabídne ještě levnější zájezd. Dnes už dokonce většina lidí aspoň tuší, co je to „lastminyt“ a kdo je to „Olin Kluziv“. Zkrátka už jsme zkušení harcovníci a všichni už jsme s zvykli na to, že už ani ten pas není potřeba, abychom vycestovali do většiny Evropy.

Jenže společně s nepřebernou nabídkou vyvstává další problém – kam se sakra vypravit? Ono to moře dnes stojí stejně jako dovolená u Mácháče, jenže kdo ví, jak dlouho tu ještě babička bude, a měli bychom za ní na ten týden na Šumavu jet, navíc šéf nám slíbil půjčit chatu v Jizerkách a na jižní Moravě jsou teď v kurzu ty cyklistické vinařské cesty...

Zkrátka nemáme to po pádu komunismu, když můžeme jet, kam jen nám srdce a peněženka dovolí, vůbec jednoduché. A proto je čas se ptát, kam pojedete, aby i ti váhaví pochopili, že prázdniny už jsou prostě tady a nedá se s tím nic dělat. Pravda, že se najdou takoví, kteří budou úspěšně předstírat, že žádné léto není, a než aby se vystavovali nutnosti vybrat si, kam pojedou na dovolenou, prohlásí, že bez nich by to v práci nešlo, a nikam nejedou.

Z těch posledních jmenovaných si ale příklad neberme, jsou to prázdninokazi a nezaslouží si nic jiného než svoji výplatu! A my, ostatní, si dnes budeme povídat, kam se chystáme.

Třeba já mám jasno v jedné věci – pojedu k moři. Zcela jistě pojedu k moři, protože potřebuju sluníčko a jód. Loni jsem byl sice u moře taky, ale až v říjnu, předloni jsem byl u Baltu zrovna když bylo hnusně a rok předtím si už ani nepamatuju, kde jsem vlastně byl. Jedno vím ale jistě – slanou vodu mám rád a musím se do ní pořádně naložit zase po letech. V plánu je asi sever Itálie, to je úplný kousek. A teď už je to na vás.

Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz o tom, kam se chystáte na dovolenou? Nejlepší příspěvek ocením!

Kam letos vyrazíte na dovolenou?
Jezdíte někam každoročně?
Nebo každý rok jezdíte jinam?
Byli jste někde, kam se rozhodně chcete vrátit?
Nebo máte neposednou náturu a střídáte místa?
Nechali byste si doporučit destinaci? Jak dlouho dopředu dovolenou plánujete?
Jste schopni sebrat pár švestek a jet druhý den?
Nebo si musíte vše důkladně rozmyslet??