Je to lidské a naprosto přirozené. Ve slušné společnosti se o tom nahlas sice nemluví, přesto onu místnůstku každý z nás několikrát denně navštěvuje. Doma, v zaměstnání, na dovolené, na výletech, při delších cestách. Kdekoli a kdykoli se nacházíme, je toaletní mísa naší základní potřebou a všude se po té malinkaté kabince sháníme. Určitě každý z nás poznal na vlastní kůži ta
S těmito problémy bojují lidé co svět světem stojí. Snad jenom s výjimkou pravěku. Naši jeskynní předkové starosti „kde, kdy, jak a sluší se to?“ rozhodně neměli. Stačilo přidřepnout někde v křovíčku či alespoň za stéblem trávy, jako hygienickou pomůcku použít list z nějakého keře nebo stromu a bylo vykonáno.
Jenže jak se civilizace hrnula směrem kupředu, požadavky na hygienu, hygienická zařízení a hygienické pomůcky začaly nabývat na vážnosti. A i tak přízemní záležitost, se stala velmi důležitou a mnoho chytrých hlav namáhalo své mozkové závity, aby fyziologické potřeby člověka mohly být vykonávány důstojně, čistě a nebudily nechuť a pohoršení.
Tak bylo například zjištěno, že již ve staré Indii, Egyptě, Středním východě a v Římě byly používány primitivní sedací toalety. Asi to z dnešního pohledu nebylo nic moc, ale rozhodně to svědčí o kulturnosti těchto národů.
Čím se ovšem lidé utírali, je tak trochu obestřeno rouškou tajemství. Asi k tomu používali kde co a moc si s tím hlavu nelámali. Ale již v roce 1391 používal čínský císař první toaletní papír. Panečku, privilegia vskutku královská a tento luxus byl dopřán pouze císaři.
Problematika vykonávání základní tělesné potřeby mnohdy ležela na hlavách velmi významných a ctěných. Například vnuk královny Alžběty I. Sir John Harrington vynalezl splachovací klozet v r. 1596. Řekli byste to do někoho v jeho postavení? Já tedy rozhodně ne.
V průběhu staletí se toalety a toaletní papír neustále zdokonalovaly. První oddělené pánské a dámské toalety se tak objevily na plese v Paříži v r. 1739. Pro tehdejší společnost to musel být skutečně přelom.
Ale trvalo ještě dlouho, než se lidstvo dopracovalo až k současnému stavu. Víte, kdo je otcem toaletního papíru na roli? O tuto vymoženost obohatil svět Scott Paper již v roce 1890.
Jak je to jednoduché a samozřejmé – sáhnout do držáku, odmotat potřebné množství a vykonat, co je nutné. Dnes si můžeme vybírat z opravdu široké nabídky včetně vůně, barev, jemnosti a ceny. Záleží jen na nás, kterému papíru dáváme přednost.
V každém případě jsou naše toalety bez výjimky tímto výrobkem vybaveny a my několikrát denně saháme a odmotáváme...
A víte, kde jsou největší spotřebitelé? V Americe. Průměrný Američan užívá 57 listů toaletního papíru denně a 20 805 listů ročně a jenom v Pentagonu se denně spotřebuje 666 rolí toaletního papíru.
Jestliže vás váš oblíbený toaletní papír již nudí, vyzkoušejte něco nového. Značka KLEENEX® je ve svém oboru skutečnou jedničkou a v současné době uvádí na český trh novinku Kleenex® Veltie.
Novinka – KLEENEX® Veltie
Nový toaletní papír Kleenex® Veltie je k dispozici ve čtyřech oblíbených barvách – bílá, žlutá, růžová a modrá. Je dvouvrstvý s reliéfním potiskem motýlků. Velikost XXL značí celkovou délku jedné role, která je téměř o 20 % delší než u běžného toaletního papíru. Hlavním motivem a „mluvčím“ značky
Možná, že si vybavíte značku Kleenex® také díky vysoce kvalitnímu toaletnímu papíru Kleenex® Velutess. Ten už je na našem trhu delší dobu a stejně jako Kleeenex® Veltie je spojován se symbolem roztomilého štěněte.
Nový komentář
Komentáře
Sandy: Příšerný
mam-ča:
abych pravdu řekla, to mě fakt až tak netrápí.
Sandy: Znám, akorát já se teda běžně utírám pravou
Gedžitka: Akorát přes tenhle zázračný vícevrstvý Kleenex se nedá hrát na hřeben...
Není nad dobrej toaletní papír.
mam-ča: jako malá neměla, ale teď to bude problém, ona už si na něj (na to pozadí) nenechá kouknout, to víš.
A pokud bych se náhodou odvážila zeptat, budu za blba
Ale to jsem stejně
Ťapina: A dívala ses pořádně ?
mam-ča: Čéče tak ti nevím, teď jsem týden sama doma a už padly dvě role. A chlupaté pozadí nemám
mirrea: U nás je taky vyšší spotřeba "panapr", než je statistický průměr. Asi to bude tím, že u nás se ten průměr nepočítá "na hlavu" ale na úúúúplně opačný konec.
A ještě dotaz : Nemá dcérenka taky chlupaté pozadí, jako pánská část naší rodiny ? Tím by se ta zvýšená spotřeba vysvětlovala...
Královna tam chodila sama a náš císař pán zase pěšky
Moje 15letá dcera má určitě ještě větší spotřebu než průměrný Američan. Denně půl role ( je fakt že lista jsem po ní nepočítala)
A né že by trpěla průjmy
Sasa: Ťapina: to je fakt, na těch mísových stejně provádím šílené psí kusy jen a bych se náhodou nedotkla, ničeho v okolí 2 metrů.
Turecký jsou fakt lepší a hygieničtější. Takže jsem taky pro!
gerda: Já si na veřejných zrovna moc nečtu
mam-ča:
to je gól
A ze zadu vlky odhání samotný lidský exkrement ...
gerda: proč ? Dáš si noviny mezi kolena...
Ťapina: Já bych doporučovala radši mnohem hygieničtější WC tzv. "Sibiřské". To vezmeš dvě latě, jednu zatlučeš do země, té se držíš, a druhou odháníš vlky.
Mirriam: Nesouhlasím, jsem pro zavedení tureckých záchodů na veřejných WC. Mně tam ta mísa překáží, když si na ni stejně nesednu. A nevím, jaké turecké hajzlíky jsi viděla ty, můžou být i špičkově čisté a voňavé, když se někdo snaží
gerda:
Samozřejmě, vrstvy by se měly taky počítat. Asi to mají vyřešené nějakým "koeficientem průtržnosti".
A kdo a kdy počítá ty použité ?
*Kotě*:
to dela ten strach...