V redakčním průzkumu, který proběhl na www.zena-in.cz odpovídalo 524 uživatelek, tedy čtenářek tohoto webu. Jaké jsou jejich podzimní plány? Kam by nejraději vyrazily na dovolenou nebo kam plánují reálně jet?

64afe9205cef7obrazek.png

Cestování na podzim plánuje více jak polovina žen

Na otázku, zda plánují podzimní cestování, a to buď na delší dovolenou nebo jen na prodloužený víkend někam za hranice ČR odpovědělo jasné ano 52,7 % odpovídajících. Váhá nebo ještě neví třetina, tedy 29.5 % respondentek a to, že nikam nepojede si myslí 17.66 % z této skupiny. Z toho vyplývá, že si více jak polovina uživatelek, které odpovídaly v průzkumu, chce užít podzimní dovolenou za hranicemi ČR. To nám potvrzuje zájem o cestování na podzim.
 
Jak dlouhá bude pozimní cesta? Oblíbený je prodloužený víkend

Na jak dlouho podzimní cestu nejspíše plánují? Nejvíce odpovídajících nejspíš vyrazí na prodloužený víkend, tuto možnost označilo 35 % uživatelek. Na druhém místě se umístila možnost, že vyrazí na dovolenou na týden, to plánuje 25.39 % podzimních cestovatelek. Na více jak týden necelá desetina, tedy 9 %.  Podzimní dovolenou plánuji, ale ještě nevím, na jak dlouho potvrdilo 11.5 %. Zbytek, tedy 18 % z dotázaných na podzim nejspíš nikam nepojede.

64afe95c054e2blobid0.png
 
Cestování s průvodcem, který připraví zajímavý program

Také jsme se zeptali, zda účastnice průzkumu cestují rády s průvodcem, který jim připraví zajímavý program, kdy mají možnost poznat tak město či destinaci tak, jak by ji samy neměly šanci poznat.
Cestování s průvodcem by ocenila skoro polovina, tedy 46. 5 % z oslovených uživatelek, neví 10 % a tuto možnost odmítá 43,5 % z oslovených cestovatelek.
 
Cestování s cestovní kanceláří nebo cestují na vlastní pěst

Dávají naše oslovené cestovatelky přednost cestování s cestovní kanceláří nebo cestují na vlastní pěst? U této otázky mohly uživatelky označit více možností. Největší skupina, 39.2% uvedla, že cestuje sama, i s cestovní kanceláří. Třetina z dotázaných, tedy 30.7 % preferuje cestování s cestovní kanceláří, pobytový zájezd. Čtvrtina z respondentek, 23.4 % uvedla, že cestuje nejraději sama, kde si vše zařídí. S cestovní kanceláří, ideálně na poznávací cestu, v malé skupině lidí jezdí ráda pětina, tedy 21.6 % z této skupiny odpovídajících.

64afe96518296blobid0.png
 
A dostáváme se k tomu, jakou destinaci, město, by naše účastnice průzkumu rády navštívily, bez ohledu na finance.
 
Paříž, Řím a New York

Jak dopadla města? Která místa zabodovala a jsou na vysněném seznamu cestovatelských snů? V první trojici se umístila Paříž (39 %), Řím (37 %) a New York (29 %). Na dalších příčkách jsou Florencie a Londýn, mají stejně po 26 % a hned za nimi jsou Athény a Barcelona, kam by ráda jela čtvrtina z dotázaných, 25%. Neapol, Lisabon a Valencii by rádo navštívilo kolem 15 % účastnic redakčního průzkumu. 

64afe8ed73b56obrazek.png

Evropské státy, ale i exotika

Pokud se jedná o destinaci v podobě celého státu, tak nejvíce vysněnými místem, kam by chtěly respondentky zavítat je Španělsko, tu označila skupina 32% z odpovídajících uživatelek. Skoro stejná skupina, tedy 29 % respondentek by ráda cestovala do Francie a na Nový Zéland. V závěsu za nimi je s 27 % slunné Řecko. Bali, stejně tak jako USA zajímá 22 % budoucích cestovatelek a 20 – 17 % žen by chtělo jet na Srí Lanku, do Dominikány a do Portugalska. Mexiko a Japonsko boduje se svým zájmem o návštěvu u 15 % respondentek.
 
Jsme rádi za odpovědi všech, kteří se zúčastnili průzkumu. Na závěr jsme účastnicím položili otázku, o jaké destinaci, místě, městě by si chtěly přečíst články. Díky za inspiraci, kterou rádi zrealizujeme.

64afe91dacf97blobid0.png
 
Rádi vám dáme tipy na města či destinace, které vás pro podzimní cestování zajímají. Inspirace je od cestovní kanceláře Radynacestu.cz, se kterou velmi rádi spolupracujeme. Již jsme s nimi podnikli několik cest na zajímavá místa a opravdu jsme si to velmi užili! Máme s nimi jen pozitivní zkušenost!

Tipy na cesty

64afe97b1bce3obrazek.png

Reklama