Dovolená na lyžích v tyrolských alpách je pro mnohé nejen sportovním, ale také gurmánských a relaxačním zážitkem. Pokud chcete takovou dovolenou zažít, dejte na naše tipy.

Tyrolsko

V současné době mají milovníci zimních sportů, které jsou spojeny s nadílkou sněhu, velkou smůlu. Na našich sjezdovkách se zelená tráva, a ani budoucí předpověď neslibuje tolik vysněný sníh. Pokud ale není sníh a podmínky pro lyžaře u nás, můžeme vsadit na blízké Tyrolsko, které je pouhých pět hodin autem z ČR.

Informace pro turisty pro celou oblast www.pillerseetal.at a  www.tyrolsko.cz: sněhové podmínky, ubytování, aktuální akce, ceny skipasů, mapa skiareálů, lyžařské školy, kulturní tipy, gurmánské a welness tipy.

Osobně vám mohu tuto lokalitu doporučit, minulý víkend jsem vyzkoušela lyžařské středisko Oberndorf v malebném městečku St. Johann in Tirol. Vše najdete na této webové stránce: www.skiresort.info/ski-resort/st-johann-in-tyrol-oberndorfharschbichl/ a www.tyrolsko.cz

Tyrolsko

I když bylo město beze sněhu, hory byly zasněžené. Jakmile jsem vyjela až nahoru kabinovou lanovkou, čekalo mne přivítání, že kterého jsem byla nadšená: kvalitní sníh a roztrhané mraky s paprsky slunce. Je pravda, že čím níž jsem sjela, byla kvalita sněhu horší, ale díky soustavě kabinek a rychlosedaček se snadno dalo lyžovat v horní části střediska, kde byl sníh i po obědě kvalitní. Teplota se pohybovala lehce v mínusových číslech, což přináší dobré podmínky pro umělé zasněžování i pro stabilizaci přírodního sněhu.

Sjezdovky byly díky skvělým službám v Rakousku upravené, dobře označené se sítí různých horských chalup – restaurací či sněžných barů, kde se můžete v pohodě zastavit a dát si jen čaj či svařené víno, pokud máte hlad, tak oběd v podobě tradičních tyrolských jídel.

Tyrolsko

Pokud tedy si chcete zalyžovat, určitě můžete využít můj tip a vyrazit do Tyrolska. Vedle městečka St. Johann in Tirol mohu osobně doporučit o blízké městečko Fieberbrunn. Známá střediska Fieberbrunn a Pillerseetal jsou považovány za oblast s extrémní jistotou sněhové pokrývky.

Moje tipy – kam se podívat a co zažít?

Toužíte po spojení sportu a wellness? Vyzkoušejte hotel Neue Post ve městě Fieberbrunn. Před 2 lety zde vytvořili úžasný saunový svět spolu s dalšími welness aktivitami spolu s vyhřátým bazénem na střeše hotelu. Vše voní dřevem a bylinkami, budete nadšeni! Hotel Alte Post **** Více na www.altepost.eu

Tyrolsko

Gurmánský zážitek St. Johann - Gasthof zum Dampfl St. Johann. Více najdete na www.zumdampfl.at/home/. Gurmánský zážitek na sjezdovce: Pokud budete lyžovat v lyžařském centru Oberndorf, pak se dostanete po sjezdovce 1a k horské chalupě s restaurací Angerer Alm www.angereralm.cz. Z venku vypadá velmi dobře, ale když vejdete dovnitř a prozkoumáte její celkovou nabídku, budete velmi mile překvapení. Vedle klasické restaurace pro lyžaře zde mají úplně obsazené stoly pro gurmánské večeře – což ví místní gurmáni. Dole ve sklepení se skrývá nádherný tradiční vinný sklep s několika místnostmi a nabídkou kvalitních vín napříč celým světem. Pokud tu chce někdo přespat, tak pod střechou se ukrývají malebné pokojíčky, vše v tradičním tyrolskovenkovském stylu. Prožít zde večer a noc je podle mne nezapomenutelným zážitkem. Více na www.angereralm.cz   

Tyrolsko

Relax: Veřejné saunové centrum a bazény: Panorama Badewelt in St. Johann Více najdete na www.badewelt.at/de/

Kde najdete St. Johann in Tirol a co tato lokalita nabízí? (zdroj www.tyrolsko.cz)

Uprostřed údolí Leukental se nachází městečko St. Johann in Tirol v nadmořské výšce 670 m, které nabízí milovníkům lyžování, rodinám a běžkařům ideální podmínky pro dovolenou.Tyrolsko

 • Rodinné lyžařské středisko láká svými 60 km různých sjezdovek všech stupňů obtížnosti a 17 vleky.
 • Běžecká trať Movie Strecke a  trať Ski Cross Parcour nabízejí možnost změřit si síly v těchto nových napínavých disciplínách.
 • Největší lyžařská oblast Rakouska SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental jakož i skiareál Kitzbühel jsou vzdáleny co by kamenem dohodil, takže i v St. Johann in Tirol je pro Vás zajištěna možnost užívat si neomezeného lyžování.
 • V St. Johann vás čeká 270 km běžeckých stop. Velký mezinárodní závod Koasalauf Tirol se zde každoročně koná s více než dvěma tisíci účastníků.
 • Uvolněte se po Vašem pestrém dni v panoramatickém aquaparku s připojenou saunou a wellnes centrem nebo se nechte rozmazlovat v původních tyrolských hospůdkách s kulinářskými dobrotami.
 • Pěkná tržnice St. Johann s krásným barokním kostelem je středem obce i místem pro setkávání. Okolní obchůdky zvou k potulování a k nákupům. 
 • V jednom ze 4500 nabízených lůžek  rozličných kategorií sněte o tom nejlepším z prožitých dnů.
 • Co můžete potřebovat:

 • Aktuální web kamery najdete zde: www.kitzbueheler-alpen.com/de/st-johann/service/webcams-tirol-oberndorf-kirchdorf-erpfendorf-live-cams.html
 • Předpověď počasí najdete zde www.kitzbueheler-alpen.com/de/st-johann/service/wetter.html
 • Snowsports S4 prodejna a půjčovna lyží, terminál pro výpůjčku lyží mají i v českém jazyce www.s4-fieberbrunn.at/schischule/
 • Informace pro turisty pro celou oblast www.pillerseetal.at  a www.tyrolsko.cz – sněhové podmínky, ubytování, aktuální akce, ceny skipasů, mapa skiareálů, lyžařské školy, kulturní tipy, gurmánské a wellness tipy
Reklama