Přesně tak zní otázka, kterou nejspíš v letošním roce uslyší většina žen v Česku. Na náš trh totiž proráží menstruační kalíšek, který je v zámoří dávno zavedenou a osvědčenou stálicí.

Jedná se o výrobek ze silikonu, který můžete používat opakovaně. Na rozdíl od vložek a tamponů tak jde o jednorázovou investici, která šetří nejen Vaše peněženky, ale i životní prostředí. Kalíšek funguje na principu nádržky, do které se shromažďuje krev a která se v případě potřeby jednoduše vyjme, vyprázdní, omyje a znovu použije.

Zdá se Vám to nehygienické? Menstruační kalíšek je vyroben ze silikonu, který je na rozdíl od materiálu tampónů nepřilnavý pro bakterie. To znamená, že se bakterie nemohou množit, tak jako se tomu děje například na vložkách. Díky tomuto faktu nedochází k žádnému zápachu ani k možným zdravotním problémům.

Kalíšek je také ideálním řešením na cesty, kdy nemáte v kufru místo nazbyt, a přesto si chcete být jistá, že Vás nic nepřekvapí. Můžete s ním jezdit na kole, plavat i jinak sportovat, aniž byste o jeho přítomnosti věděla. Stejně tak je ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí znovu a znovu utrácet peníze za přírodu devastující jednorázové produkty.

No a kde tento zázrak seženete? Zkuste štěstí ve svém oblíbeném e-shopu zaměřeném na erotické a sexuální pomůcky, do většiny kvalitních internetových obchodů se tento produkt již dostal, popřípadě je jeho zařazení plánováno.

Další informace o menstruačním kalíšku naleznete např. TADY.

zdroj: www.sexualne.cz

Vyzkoušela jste menstruační kalíšek? Vyměnila byste tampony za tuto novinku?


 

Reklama