california

Už se vám někdy stalo, že jste otevřela katalog cestovky, zahlédla pohlednici nebo pořad v televizi a spatřila ráj? Oblíbila jste si nějaké místo natolik, že jste sama sobě přísahala: „Tam jednou pojedu!“ Možná tenhle vysněný cíl ani nemáte. A možná jste si ho dlouho vybírala. Jako třeba já.

Upřímně řečeno, já takový vysněný ráj ještě před dvěma lety neměla. Jenom jsem neurčitě snila o divoké jízdě v nějakém opravdovém velkoměstě, které nikdy nespí. A také jsem snila o tom, že se někdy vrátím do Paříže, do Disneylandu a do Astérix parku. Zatímco Paříž už mám na dosah, kdykoliv se mi bude chtít, na divokou jízdu ve velkoměstě si budu muset ještě počkat. Alespoň v tom městě, které jsem si postupem času vybrala.

Moje kritéria se začala rozšiřovat a možnosti měst zužovat. Chtěla jsem, aby cílová destinace byla v teplém pásmu, protože zima je můj úhlavní nepřítel a pod 15 stupňů nejdu. A tak kdyby mě napadlo vyjet si na dovolenou v zimě, třeba na Silvestra, čímž bych si splnila další přání – prožít ho ve velkém městě s bouřlivou oslavou, chtěla bych se tam spíš ohřát než mrznout ještě víc.

Taky jsem chtěla, aby tohle město bylo poblíž moře. Abych si aspoň den svojí dovolené užila to božské povalování a nicnedělání na pláži a koupání v moři. Jenže mi bylo řečeno, že evropská moře za nic nestojí, že za lepší vodou bych musela letět na jiný kontinent. A pak jsem si řekla, že možná chci stejně něco exotičtějšího, něco mimo Evropu. Do Asie na východ mě to netáhne, takže co zbývá? Austrálie a Amerika.

A pak jsem se dlouho rozhodovala, jestli chci do Sydney, nebo někam na pobřeží USA. A zbytek tohohle příběhu už většina z vás zná.

Měla jsem tu čest popovídat si se svým oblíbeným hercem, povídáme si dodnes a z favorita filmového plátna se časem vyklubal i nejlepší kamarád, jakého člověk jen může mít. Kdysi jsem mu řekla, že bych mu ráda poděkovala osobně. Odepsal: „Jestli se dostaneš za mnou do Los Angeles, zvu Tě na večeři.“ Kam myslíte, že chci jet? :-) Je to už dlouho, co jsem si řekla: „Tak tam FAKT pojedu.“

Nejdřív to vypadalo jako nesplnitelný sen, ale teď už jsem tomu blízko. Doufám, že půjdeme na sushi.

Tam jednou pojedu! To je téma pro dnešní den.

  • O jakém místě sníte vy?
  • Kam byste se nejvíc chtěla podívat?
  • Jak jste svoje vysněné místo objevila, jak jste se o něm dozvěděla?
  • A proč jste si vybrala zrovna tohle?

Vše, co vás napadne k tématu „Tam jednou pojedu, poletím, poplavu“, ať už je to místo v Česku, za mořem nebo na Měsíci, posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a odpoledne vybereme autorku jednoho, které získá dárkový balíček od Avonu.

Reklama