ertz.jpg
Foto: Shutterstock

Dámské kalhotové kostýmy nebyly vždy základem stylu. Ve skutečnosti se kalhoty staly společensky přijatelnějšími až ve dvacátých letech minulého století. A ve Vogue se objevily až v roce 1933, kdy je na sobě měla modelka Marlene Dietrich.

Dvoudílný kalhotový kostým nakonec dnes patří k nejmódnějším outfitům. A během zimní i jarní sezóny je to perfektní doplněk každého šatníku. Kalhotové kostýmy jsou i hitem roku 2023. Oblíbily si je i celebrity, influenceři a členové královské rodiny. Když zkrátka nevíte, co na sebe, kalhotový kostým je skvělou volbou, s kterou nikdy nešlápnete vedle. Hodí se do práce, na schůzky, na večeři, do divadla, na večírek a klidně i na rande. Stačí, když ho sladíte s těmi správnými doplňky a zvolíte vhodnou barvu. Oblek můžeme zkrátka nosit neformálně během dne, elegantně i jako společenský oblek na večer.

FotoJetcr.jpgKendall Jenner, princezna Kate, Lily Collins, Maya Jama / Foto: Profimedia

S jehlovými lodičkami nebo páskovými botami na podpatku, výraznými šperky a psaníčkem z dvoudílného obleku uděláte rázem šmrncovní večerní „róbu“. Takže ho klidně vezměte místo koktejlových šatů. Když máte na sobě široké kalhoty, měl by vám lem spadnout do půlky paty.

S teniskami, jednoduchým bílým tričkem a batůžkem nebo ledvinkou je to zase perfektní volba ležérního stylu, v kterém můžete klidně celý den běhat po městě. A když si pod sako zase vezmete bílou košili nebo pěknou halenku a na nohy lodičky nebo mokasíny, uděláte z obleku ideální outfit třeba na pracovní jednání.

Černá je klasika a většina žen má doma černé sako nebo kalhoty, ale nebojte se ani barev. Sáhněte po jemných pastelových, ale klidně i po sytých odstínech. Ani s výraznou růžovou nebo zelenou rozhodně nešlápnete vedle.

63b547ee504acblobid0.jpgDoutzen Kroes, Marion Cotillard, Cate Blanchett, Hailey Bieber / Foto: Profimedia

Zdroj: Autorka článku