Návrat ve velkém stylu klasických proměn. To je letošní kalendář PROMĚNY 2015 autorů, fotografa Petra Kurečky a režiséra Marka Škarpy, který vzniká každoročně už šest let na podporu projektů Nadace Archa Chantal v českých zdravotnických zařízeních.

Na fotografiích se opět sešly české osobnosti, aby se pod rukama maskérek Adély Bartákové, Jany Dufkové a Veroniky Milé a v kostýmech Kateřiny Kutové proměnily ve skutečné postavy z celého světa a napříč světovou historií. Kromě zakladatelky Nadace Archa Chantal, herečky Chantal Poullain v roli rockového barda Gena Simmonse z kapely KISS, mezi letošními tvářemi Proměn nechybí Simona Babčáková jako král komiků Vlasta Burian, Karel Dobrý v roli malíře Vincenta van Gogha, Lenka Filipová převtělená v démonického houslového virtuóza Niccólo Paganiniho, Boris Hybner coby nesmrtelná spisovatelka detektivek Agatha Christie, Michael Kocáb jako císař František Josef I., Tereza Kostková změněná v portrét Fridy Kahlo, Bolek Polívka proměněný v Jana Žižku z Trocnova, Regina Rázlová v roli prezidenta Abrahama Lincolna, Luba Skořepová v rockovém přestrojení za Keitha Richardse z Rolling Stones, Simona Stašová jako železná Lady Margaret Thatcherová a Milan Šteindler coby nesmrtelný mistr hrůzy, režisér Alfred Hitchcock.

a
Chantal Poullain u své proměny

Proměny ve 12 reálných postav, které každý zná z dávné i nedávné historie, navazují na první dva kalendáře, které pro Nadaci Archa Chantal vznikly. „Tehdy byly všechny fotografie v kalendáři černobílé. Tentokrát jsme každou fotografii upravili zvlášť, přesně podle dobových předobrazů. Portréty tak mapují vývoj portrétu od olejomalby přes barvotisk, první fotografie v různých tónech černobílé, jak šel jejich vývoj. A nechybí ani barevné fotografie těch, kteří žili nebo žijí ve dvacátém a jednadvacátém století. Takže s naším kalendářem budete tak trochu cestovat v čase se známými osobnostmi,“ dodávají autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa.

asd
Dražba fotografieSimony Stašové jako železné Lady Margaret Thatcherové

Výsledkem půl roku intenzivní práce celého týmu je kalendář, který každoročně přináší užitek zejména nemocným dětem. To, čemu konkrétně kalendář PROMĚNY pomáhá, popisuje ředitelka Nadace Archa Chantal Tereza Valentová: „Nadace realizuje projekty zaměřené na rekonstrukce a humanizaci prostředí dětských oddělení v českých zdravotnických zařízeních. V uplynulém roce to byl například projekt hravé rekonstrukce s tématikou ZOO v Nemocnici Blansko, jehož celková cena byla 827 523 korun nebo vybudování dětského hřiště pro zatopené Zálezlice díky příspěvku Nadace 90.000 korun. Letošní výtěžek z kalendáře pak poputuje na projekt, který připravujeme v Olivově dětské léčebně v Říčanech u Prahy.“

as
Úžasná Luba Skořepová

Už v tuto chvíli je možné kalendář objednat na internetových stránkách kalendáře www.kalendarpromeny.cz. Aktuální informace pak nabízí profil facebook.com/kalendar.promeny

Zdroj foto: CIVILNÍ FOTO HVĚZD KALENDÁŘE - © Kalendář Proměny 2015, foto: Petr Kurečka

 

 

Reklama