Kultovní kalendář Pirelli pro rok 2015 s tématem fetišismu je odtajněn. Jeho hvězdami jsou plnoštíhlá modelka Candice Huffine a supermodelka, exotická kráska Adriana Lima.

K dalším protagonistkám patří přední světové topmodelky jako Carolyn Murphy, Karen Elson, Raquel Zimmermann, Natalia Vodianova, Cameron Russell, Sasha Luss, Anna Ewers, Joan Smalls a GigiHadid. Tak jako v několika předchozích vydáních kalendáře, nechybí ani pro rok 2015 brazilská kráskaIsabeli Fontana.

pir

Modelka Candice Huffine

Nový ročník prestižního kalendáře se fotil v květnu v New Yorku. Fotografem je Steven Meisel, po více než dvě desetiletí tvůrce obálky italského módního časopisu Vogue. Mezi jeho proslulá díla patří například obal pro album zpěvačky Maddonny „Like a Virgin“.

pire

Exotická kráska Adriana Lima.

Každoročně jsou s kalendářem spojeny i charitativní dražby. Nejinak je tomu i v České a Slovenské republice, kde již více než 13 let se výtěžky z dražeb obvykle využívají na výzkum a podporu léčby rakoviny nebo na péči o děti. České veřejnosti bude kalendář představen po světové premiéře, která proběhne koncem listopadu.

pirel

Již od svého prvního vydání v roce 1964 nabízejí kalendáře firmy Pirelli nekonvenční pohled na ženskou krásu a cit pro erotickou rafinovanost. Kalendář se proto stal synonymem pro unikátní umělecké dílo a zároveň cenným svědkem své doby. Jeho vydání patří každoročně mezi výjimečné světové fotografické události. V minulosti pro něj pózovaly například herečky Sophia Lorenová, Monica Bellucciová, Penélope Cruzová a Hillary Swanková, topmodelka Kate Mossová a její české kolegyně Eva Herzigová a Karolína Kurková.

pir

Kredit: Ze zákulisí Kalendáře Pirelli 2015 od Stevena Meisela, foto Marc Regas

Reklama