Ahoj všichni, zdravím v novém roce,

tak toto téma je pro mě jako stvořené a proto jsem se rozhodla přispět také svým článečkem. Jména - ano, to je to co mě opravdu zajímá a zajímalo už od dětství, vymýšleli jsme s kamarádkou různé hry. Dávali jsme si navzájem hádanky, kdy má kdo svátek, nebo kolik lidí známe např. jménem Libor, Petr atd. Počítali jsme jestli se podle jména a příjmení k sobě hodíme s kluky ve třídě. Prostě věřte tomu nebo ne, ale do dneška mám zmapovaný téměř celý kalendář, kdy má kdo své jmeniny. Mám na to pamatováka i když je to vlastně i trošku zbytečné. Baví mě zajímat se o jména, vybírat např. jména pro děti, ty zatím bohužel své vlastní nemám, ale to třeba také ještě přijde a budu se moci „vyřádit" s jejich pojmenováním.¨

A nyní už k tomu jaké je moje jméno - jmenuji se Olga - abych pravdu řekla nebyla jsem jako dítě s tímto jménem spokojená, protože není až tak obvyklé a hlavně jsem nikdy nevěděla jak se mám představit (taková Jana, mi přišlo vždycky mnohem praktičtější).

Nyní už s tím problém nemám prostě řeknu Olga (nebo žertovně Olíííí) a je to vyřešeno. Toto jméno jsem zdědila po své mamce, takže když přijde domů dopis, asi víte o čem mluvím, jste-li na tom doma podobně.

Jméno Olga je odvozeno od mužského Oleg. Jsou to ruská jména a znamenají - svatý, zdravý. Mě osobně se líbí klasická česká jména, než nějaký seriálový hrdina. Takový Vojta, Jirka, Matěj, Barunka, Káťa - to jsou přeci jména jako z pohádky - no uznejte není to tak?

Přezdívka na Žena - in? to ne, ta nemá s mým jménem nic společného - tou přezdívkou je naše fenka Betty. Nějaký příběh - ne nenapadá mě žádný, s příjmením to by bylo něco jiného, neustále mi ho různě komolí, ve škole mi museli přepisovat vysvědčení, ale to je zase do jiného tématu. O jménech by se dalo psát a psát litanie, ale musím také nechat prostor pro ostatní....

Už se těším na vaše příspěvky a hlavně na vaše pravá JMÉNA........ :-)) Beetty (Olíííí)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Věřím, že dnes budete ve svém živlu.

Křestní jména - to je věc, o které si budeme povídat až do pozdního odpoledne. Jaké je to vaše? Mělo vaše jméno vliv na výběr vaší přezdívky na Ženě-in? Znáte jeho původ a význam? Věříte na věštbu podle jména? Kdy slavíte svátek? Je vaše jméno vůbec v kalendáři? Znáte někoho s netradičním jménem?

Jmenujete se po otci, matce, po prarodičích, nebo vás pojmenovali podle jiného klíče? Má několik členů vaší rodiny stejné jméno? Jak je pak oslovujete, sejdou-li se pohromadě, aby nevznikaly zmatky? Váže se k vašemu jménu nějaký příběh? Jste se svým křestním jménem spokojená, nebo byste chtěla raději jiné? A jak mu sluší vaše příjmení?

Své příběhy, úvahy a zamyšlení můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

Reklama