Pak jsem zjistila, že na kamení z cest chodí spousta mých přátel, sbírají je a nosí si je domů, protože jsou to krásné minerály.

Před tím rokem jsem je začala sbírat a nosit si domů taky, ani jsem o nich moc nepřemýšlela, byly to prostě jen krásné kameny. A nadto jsem vůbec nechápala, jak je možné, že se přidávají do kamení na cesty?


5efdae74ea81aobrazek.pngFoto: Shutterstock


Až před pár týdny mi kamarádka, co také sbírá, vyjasnila otazníky nad těmito blýskavými krystaly. Je to kalcit, říkala, žlutý kalcit, ten se normálně přidává mezi běžné kameny na zpevnění cest.

Z hlediska dostupnosti se tedy jedná o běžný nerost, na pohled krásný, na světle měňavý a z hlediska magie parádní…

Podle čarodějek je to krystal, který navrací sebedůvěru narušenou zneužíváním, chladným přístupem nebo odmítáním v dětství či v dalším průběhu života ve vztahu s partnerem, jenž se vás snažil ovládat. Pomáhá také při potížích spojených s odmítáním vlastního těla.

Na tělo působí tento nerost detoxikačně, zvláště se to týká trávících orgánů.

5efdaef5aea02obrazek.png
Foto: Shutterstock

Žlutý kalcit je polodrahokam, který má moc mírnit zášť a pocit odcizení, pokud jej budeme nosit při sobě, pomůže nám přitahovat přátele a navodit možnosti kontaktů s lidmi.

Má milá esoterička a vědma Cassandra Eason pro kalcit nabízí rituál pro ochranu: napište jméno zlého člověka na papírek, složte lístek na co nejmenší velikost a třemi uzlíky ho svažte s kouskem žlutého kalcitu ve žluté látce, vložte do zásuvky.

Žlutý kalcit je jako jeden z mála kamenů používán a doporučován i pro léčení našich domácích mazlíčku, taktéž při uklidňování zachráněných zvířátek.

Krystal kalcitu vložte na několik hodin do vody, tu pak podejte zraněnému, nemocnému nebo vyděšenému zvířátku na pití. Pomocí kalcitu můžete i mírnit agresivitu zvířátek, zvlášť v případech žárlivosti na nového člen rodiny.

Dalším z doporučených kouzel s tímto nerostem je vytvoření ochranné mřížky, vyhlazené kamínky kalcitu je potřeba sestavit do tvaru mříže, která bude vyzařovat energii do celého našeho těla či obydlí.

5efdaeb36d64cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Kalcit může mít světlou barvu nebo i různé škály žluté, za nejmocnější se považuje ten zlatý, a například zlaté kalciové koule podle esoteriků pomáhají přesáhnout hranice toho, co považujeme za dosažitelné pomocí vlastního úsilí.

Mohlo by vás také bavit: 

Reklama