Kakaové pracny - klasika mezi vánočním cukrovím. Inspirujte se naším receptem! Co je jeho nezbytnou součástí? Koření hřebíček!

HŘEBÍČEK MLETÝ

Toto každému známé koření plné vůně, jsou sušená nerozvitá poupata tropického stromu hřebíčkovce. Stejně jako poupata voní i listy. Jako koření se sklízejí poupata v období, kdy ze zelené barvy přecházejí do červené (v této době mají nejvíc aromatických látek). Kvalitní hřebíček má být tmavohnědý se světlejším poupětem, a pokud stisknete nehtem „stopku“, objeví se malé množství oleje. Hřebíček se používá v uzenářství, likérnictví, při nakládání zeleniny a hub, do omáček a kečupů, v menším množství i do vývarů. Mletý se přidává do perníků, koláčků a vánočního pečiva.

Zuzana pracuje v naší firmě už dlouho a každý rok na Vánoce přinese mnoho druhů výborného vánočního cukroví. Letos nám prozradila rodinný recept na pracny.

KAKAOVÉ PRACNY OD ZUZANY

pracnyUtřít 250 g změklého tuku s 250 g cukru krystalu a 2 vejci.
Přidat 120 g mletých oříšků, 70 g kakaa, 500 g hladké mouky a pro chuť půl lžičky mleté skořice, půl lžičky mletého nového koření a půl lžičky mletého hřebíčku.

Vypracovat hladké těsto a nechat odležet v chladu (alespoň hodinku nebo raději do druhého dne).
Formičky na pracny zlehka vytřít tukem a plnit těstem zhruba do jedné poloviny. Naplněné formičky dát na plech.

Předehřát troubu na 160°C. Při pečení těsto pěkně vyskočí a vyplní formičky. Doba pečení je 5 až 10 minut.
Upečené pracny hned! po vyndání z trouby vyklepnout z formiček a ještě horké obalovat v moučkovém cukru.

Použité suroviny:
500 g hladké mouky, 250 g cukru krystal, cukr moučka na obalení, 250 g tuku (např. Hera), 120 g mletých oříšků, 70 g kakaa, 2 vejce, jemně mleté koření: skořice, nové koření a hřebíček.

Tento recept vám přináší Koření od Antonína. Už 15 let pro vás vybíráme to nejkvalitnější koření z celého světa, které následně sami mícháme a ručně plníme do papírových sáčků a skleniček. Všechno naše koření je 100 % bezlepkové, neobsahuje glutaman ani jiné přidané látky.

Více na www.koreni.cz

logo

Reklama