Musela jsem se usmát pod pomyslné vousy, jelikož na tmavé čokoládě jedu už asi poslední měsíc v kuse. Instinktivně…

Kakao, z kterého se čokoláda vyrábí, je totiž podle mnoha zasvěcenců potravou samotných Bohů - Theobroma Cacao je název, který mu dal sám velký Carl Linné (a znamená v podstatě totéž), švédský přírodovědec věhlasného významu. Ten byl inspirován dávným mýtem, který hovoří o semínkách kakaovníku, ty byly podle pověsti přeneseny nebeským zahradníkem z ráje na zem.

Kakao je známé již mnoho století i jako léčivá látka, z doby cca před dvěma tisíci lety z časů původních mayských a aztéckých Indiánů.

K nám do Evropy se ovšem kakao dostalo až někdy ve středověku a zprvu bylo přijímáno všelijak. Pro svou specifickou a vlastně hořkou chuť, která nemá s dnešním obecně prodávaným sladkým nápojem moc společného.

V dávném Mexiku bylo povoleno nápoj z kakaových bobů píti pouze vyvoleným - tedy samotným vládcům.

Ovšem nebylo to kakao, jak jej známe zalité mlékem s hromadou cukru, byl to nápoj kořeněný pouze trochou vanilky a chilli, s vodou. Počínající obecnou oblibu kakaa datujeme až někdy kolem 17. století, v této době se ve Španělsku začalo dochucovat a vznikla čokoláda. Nutno podotknout, že v této pro kakao průlomové době se na evropských královských dvorech podávalo jako vyhlášené a účinné afrodiziakum…

Kakao i podle dnešních vědeckých poznatků má v sobě mnoho cenných látek (tedy míněno kvalitní, čisté kakao), vitamínů, minerálů, které pomáhají skvěle proti únavě, při zvýšené horečce, angíně, srdečních problémech, anémii, potížích střevního charakteru, ledvinových problémech a dýchacích onemocněních. Kakao má neoddiskutovatelné protizánětlivé účinky a velký vliv i při zvýšení špatného cholesterolu.

Léčitelé a esoterici mají kakao v oblibě pro své povzbuzující a antidepresivní účinky, tryptofan, který kakao obsahuje, je lidově nazýván jako hormon dobré nálady!

Dobré kakao je oblíbené i pro svou nabídku minerálních látek, jako je blahodárný hořčík, železo, zinek, měď a další.

Zajímavou informací o kakau, kterou jsem při bádání zjistila, je, že je doporučeno proti zubnímu kazu, pro svou schopnost vyrovnávat kyselé prostředí v ústech, a i jeho vlastnost působit preventivně proti kardiovaskulárnímu onemocnění.

Užívání nápoje Bohů, tedy kakaa, holističtí lékaři doporučují i na snížení krevního tlaku, jeho schopnosti jsou prý lepší i než účinky zeleného čaje. To znamená, že konzumace kakaa dokáže snížit riziko infarktu a srdečních záchvatů.

Bohužel lze předpokládat, že se asi málokomu z nás poštěstí zajet si na přírodní kakao třeba k domorodcům v Panamě, ale i tak v dnešní době lze na trhu najít opravdu kvalitní nabídku tohoto léčivého nápoje Bohů.

Je však dobré řídit se radou, čím více hořké, tím lépe.

Totéž platí i u čokolád, děti o tomto asi nepřesvědčíme, ale i pro ně je dnes již v nabídce mnoho kvalitních variant této oblíbené pochoutky. Nikdy jsem nebyla čokoládový člověk, když jsem měla potřebu nějaké sladkosti, většinou jsem sáhla pro gumové bonbony (nejlépe z rostlinné želatiny) nebo pro ty lékořicové, ale v tomto čase musím přiznat, že Grand Noir fair trade, 85 %,  mám v batohu, kousek v šuplíku v práci a půlku doma… Hořká a skvělá.

Reklama