AKTUALIZOVÁNO NA KONCI ČLÁNKU: ČÍM SE BLÝSKLA IVETA...

...my máme přání jediný: Štěstí, zdraví, štěstí, zdraví, hlavně to zdraví! A komu že vinšujeme? No přece Karlu Gottovi – našemu „nejzlatějšímu“ slavíkovi a dnešnímu čerstvém sedmdesátníkovi!

Oslavenec Karel Gott se drží na špičce české populární hudby už skoro půl století! Náš „český Sinatra“ si však popularitu získal nejen doma v Čechách, ale i v zahraničí.

Za svou kariéru vydal více než 120 alb a 75 singlů a je vítězem mnoha anket a držitelem desítek ocenění. Karel Gott oslaví 14. července své 70. narozeniny.

Karl God

Z elektromontéra hvězdou

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. Vyučil se elektromontérem v ČKD, ale již na škole se věnoval zpěvu. V roce 1959 získal angažmá v orchestru Karla Krautgartnera a o rok později začal studovat na pražské státní konzervatoři operní zpěv u profesora Karenina.

V roce 1962 se Gott stal členem nového divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra a o rok později vyhrál svého prvního Zlatého slavíka. V roce 1964 s bratry Štaidlovými založil divadlo Apollo, které fungovalo až do roku 1967. Poté strávil Gott sedm měsíců v angažmá hotelu Frontier v Las Vegas.

V sedmdesátých letech dosáhla Gottova popularita mezinárodního rozměru. Jeho vystoupení měla úspěch doma i v zahraničí. Zpěvákova popularita trvala i v následujícím desetiletí. V devadesátých letech Gott uvažoval o ukončení kariéry a uspořádal závěrečné turné. Úspěšnost turné ho však přesvědčila k přehodnocení svého rozhodnutí a ve svém hudebním působení pokračuje dodnes.

Gott se kromě zpěvu věnuje také výtvarnému umění a své obrazy vystavuje na samostatných výstavách v různých evropských metropolích.

Teprve poprvé se Karel Gott oženil 7. ledna 2008, a to se svou dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou, se kterou má dceru Charlottu Ellu a od 28. května 2008 druhou dceru Nelly Sofii. Z předchozích vztahů má dcery Dominiku a Lucii.

Jak se blýskla Iveta?

Diamantové knoflíčky

Na narozeniny dorazilo okolo tisíce celebrit. Jednou z nich byla i zpěvačka Iveta Bartošová, která si pro Karla Gotta přichystala pěkně drahý dárek: manžetové knoflíčky z bílého zlata, posázené diamanty.

Konečnou podobu šperku vybrala Iveta na základě návrhu šéfdesignera Aleše Bergla ze společnosti Diamonds International Corporation, která šperk zároveň vyrobila.

„Knoflíčky jsou vyrobeny ze čtrnáctikarátového bílého zlata a každý je osázen pěti malými a jedním velkým diamantem briliantového brusu,“ prozradila nám Jana Synková, ředitelka Diamonds International Corporation.

Reklama