Jak už jsem psala, máme toho dneska hodně, a tak mám pro vás znovu dva příspěvky najednou. Od čtenářek Emy a marde.

Každá z dam má nějaké své oblíbené závislosti. Jen si počtěte.


Velmi dobře o sobě vím, že mám veliký sklon podlehnout příjemnému svodu. Takže se do mnohých činností vůbec nepouštím. V dětství jsem milovala pohyb a už tu byla závislost na závodním tanci. Před zhruba 15 lety jsem byla závislá na hře Tetris, o čtverečkách se mi zdálo i v noci. V současné době si nedokážu představit ráno bez voňavé kávy z presovače, bez procházky s našimi dvěma pejsky. Pravidelný pohyb mám dennodenně s nimi, když jsem mimo domov bez nich, nejsem ve své kůži.

Manžel je strůjcem další mé závislosti, naučil mě poslouchat v posteli audioknihy. Občas mě z příjemného usínání vytrhne nenadálý výkřik, volání o pomoc, milujeme totiž detektivky :) Některé povídky slyším mnohokrát od začátku, pak usnu a zase nevím, jak dopadly.

Jinak se u mě s věkem mění závislost na určité potravině nebo nápoji. Chvilku „ujíždím“ na čokoládě určité značky, chvilku na olivách, lineckém, slaných tyčinkách a tak podobně.

A jestli své závislosti držím na uzdě? ... no... snažím se.

Ema


Hezký den,

závislost na kávě ani na čokoládě nemám, i když ji mám moc ráda. Po škole jsem nastoupila do podniku, kde pracovaly převážně ženy, takže babinec. První věc, kterou udělaly po příchodu do práce, bylo postavit vodu na kávu. Pily ji hořkou a několikrát denně a k tomu nezbytné cigárko. Brr. Tak takhle bych svůj den nemohla nikdy začínat. Také jsem se to od nich nenaučila a jsem tomu ráda. Kouření vyloženě nesnáším a kávu si dám jen výjimečně a se spoustou mléka.

Mnohem větší a neodnaučitelnou závislostí, jestli se to tak dá říct, je pro mne kniha. Bez té se neobejdu. Už jako dítko školou povinné jsem hodně četla a do noci i při baterce a pod peřinou. Kdybych se měla ocitnout na pustém ostrově, tak jedině s knihou. Četla jsem, kde se dalo, v autobuse cestou do školy i ze školy, v čekárně u doktora, ve vaně (i když to se nemá) a hlavně každý večer v posteli, dokud se mi nezavírají oči.

Další závislostí nebo spíše velkým koníčkem jsou křížovky (ty neobvyklé a obtížnější) a různé soutěže. Hrozně moc mě baví luštit. Když mi nějaká nejde, tak ji odložím a později se k ní vrátím. Ono to potom jde lépe.

Se špatnou závislostí jsem se bohužel setkala. V podniku, kde jsem začínala, dělala ekonomku paní, která byla závislá na alkoholu a těžce. Zpočátku o tom nikdo nevěděl, ale pak si přestávala plnit své povinnosti a zavírala se v kanceláři. Nakonec skončila v protialkoholické léčebně, ale už jí nebylo pomoci. Bylo smutné, že jsme jí nedokázaly pomoci.

marde

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Prosím, příspěvky už neposílejte! Kolem čtvrté hodiny se dozvíte, která z vás za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE.

kafe

Reklama