Kafé Afrika ve Vojtěšské ulici na Praze 1 je jedinou africkou restaurací v Praze. Podnik funguje od července 2013 jako sociální firma obecně prospěšné společnosti Humanitas Afrika. V únoru jejím tréninkovým programem úspěšně prošlo posledních 6 z celkem 15 účastníků. Dnes pro vás máme také recept na Madeso fazole, které jsou v Kafé Afrika velmi oblíbené.

Slovo Madeso znamená v jenom z konžských jazyků „fazole“. Fazole jsou jedním z hlavních pilířů místní kuchyně, a to především ve venkovských oblastech, kde je maso vzácné. V Kafé Afrika jsou Madeso fazole často objednávaným a oblíbeným jídlem.

kafe

Ingredience:

  • 250-300 gramů fazolí černé oko
  • 2-3 rajčata
  • 2 žluté a 2 červené cibule
  • Olej a máslo na smažení
  • Půl lžičky mletého muškátového oříšku
  • Jeden a půl lžíce hnědého cukru
  • Trochu octa
  • Sůl, sladká paprika

Postup:

Uvařte fazole (ideální je namočit je přes noc) 45-60 minut, ke konci vaření osolte. Když jsou měkké, slijte vodu.

Na oleji a másle usmažte doměkka cibuli, přidejte sůl a cukr. Přidejte nakrájená čerstvá rajčata (část je možné nahradit i rajčatovým protlakem).

Přidejte muškátový oříšek, několik kapek octa a uvařené černé fazole. Nechte zvolna vařit 10-20 minut (délka záleží na měkkosti fazolí).

Servírujte s rýží, vařenými/smaženými sladkými bramborami nebo chlebem.

Dobrou chuť!

Kafé Afrika důstojně prezentuje africkou gastronomii a kulturu a těší se pozitivním recenzím.

Hosté si pochutnají na specialitách jako Nkovi (hovězí se zelím, Kongo), Tajine (pomalu vařené jehněčí s batáty a zeleninou, Maroko) či Doro Wat (kuřecí maso dušené s rajčaty, zázvorem, česnekem a zeleninou, Etiopie). Vegetariáni ocení Plasas (zeleninové soté s kokosovou omáčkou, Sierra Leone) či různě upravené fazole, špenát, kuskus s oříšky a speciální omáčky.

Sladkou tečkou může být třeba yamový puding Azonto se zázvorem a čerstvým ovocem. Kafé Afrika nabízí fairtrade africkou kávu z Etiopie, africké pivo a víno či čokoládu z Ghany. Vše v příjemném a nekuřáckém prostředí.

„V Kafé Afrika pracujeme s imigranty a azylanty, kteří v ČR dlouhodobě žijí. Pomáháme jim adaptovat se na české pracovní prostředí a jeho nároky,“ říká Zdislava Kratěnová z obecně prospěšné společnosti Humanitas Afrika.

Ghanský šéfkuchař a zakladatel Kafé, pan Kofi Nkrumah dodává: „Vytvořili jsme místo pro mezikulturní výměnu, budování přátelství a objevování chutí z celého afrického kontinentu. Vše vaříme čerstvé. 80% našich zákazníků jsou Češi. Chodí k nám i Afričané a turisté z celého světa. Místní nás přijali a rozumí, co a proč děláme. Přeji si, aby si nás hosté dokázali najít a my měli stále plno.“

www.kafeafrika.cz

Reklama