Jak jsem zjistila, v této zálibě jede mnoho lidí, zvlášť teď na podzim, kdy si potřebujeme dělat více radosti a ohřívat dušičku všemi možnými způsoby. Éterické oleje jsou jedním z těchto pomyslných duševních pletených svetrů… Asi to zažilo již mnoho z vás: vstoupíte někam a zacítíte vůni, která prostoupí v tom dobrém slova smyslu celou vaši bytost. Třeba já takto chodím na masáže, a už když jdu po chodbě ke dveřím tohoto masérského svatostánku, tak cítím směs olejů, které mi dělají dobře, a to jsem ještě oblečená a stojím za dveřmi. Moje záda už se začínají uvolňovat, jen při té vůni.

Éterické oleje, jestli máte doma taktéž jako já aroma lampičku, tak vězte, že v současnosti vládnou aroma difuzéry!

Zjistila jsem to, když jsem šla za jednou takovou úžasnou vůní, směs tajemství, kostela, předvánočního času a vzpomínek z dětství. Difuzér byl umístěn v čekárně u zubaře, považte, kde všude člověk může pocítit dotek magie. To je kadidlový olej, říkala mi paní, která to měla na svědomí.
5fa27e23d82d8obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ach tak, kadidlo, dodnes si vzpomínám na to, když jsem tento název slyšela poprvé. Coby malé děti nás táta vodil do kostela, vůbec se mi tam nechtělo, byla tam zima, ničemu jsem nerozuměla a nechápala jsem, kdy mám vstát, kdy klečet, kdy se posadit. Jen ta vůně, ta byla krásná, jako orientální pohádka, jako tušení něčeho záhadného a přitom skvělého… To je kadidlo, říkal tatík, a my se s bratrem mohli uchechtat, za což jsme hned dostali pár pohlavků.

Kadidlový olej je v této době myslím zvlášť vhodný, jeho vůně je zvěstování o posvátnosti, jeho vůně propůjčuje křídla, na kterých můžeme alespoň v myšlenkách uniknout z všední reality.

Kadidlo má také velice bohatou historii, po téměř 5 000 let byl kadidlovník považován za nejcennější komoditu Arábie. A ve své době mohl dokonce konkurovat zlatu, hedvábí a drahokamům. Legendy o kadidlu bychom si mohli vyprávět mnoho dní, ovšem ta nejznámější zmínka v tomto směru je příběh z Nového zákona Bible, který vypráví příběh tří mudrců, kteří darovali Ježíškovi do kolébky tři dary - zlato, myrtu a právě kadidlo.5fa27d27ef313obrazek.png
Foto: Shutterstock

Kadidlo je tedy duchovním artefaktem nejvyšší důležitosti, používaným dodnes u mnoha náboženských i esoterických obřadů.

Kadidlový olej i podle moderních výzkumů oplývá širokou škálou pozitivních účinků na vše živé. Už mnoho tisíc let dokáže zlepšovat náladu, zvýšit pozornost, jako i při dlouhodobějšímu používání zlepšuje celkový zdravotní stav a posiluje imunitu.

Podle nejnovějších poznatků má kadidlový olej dokonce nezanedbatelné výsledky v boji s rakovinou.

Esoterické bytosti radí kadidlový olej užívat zevně - aplikovat pár kapek na různá místa lidského těla.

Můžete si tak:

 • zlepšit náladu (i inhalace je velice účinná)
 • ulevit si od stresu - na spánky či krk, jako parfém nebo i inhalovat
 • zlepšit stav kůže, kadidlový olej regeneruje kůži a ozdravuje buňky, zamezuje tvorbě vrásek, pigmentových a stařeckých skvrn
 • zamezuje svědění pokožky
 • ulevuje od bolesti - při artritických bolestech se vmasíruje pár kapek kadidlového oleje přímo na bolavé klouby
 • desinfikuje a čistí rány
 • odstraňuje bradavice
 • zmírňuje záněty
 • posiluje imunitní systém - stačí denně aplikovat kadidlový olej na spodní stranu chodidel
 • pomáhá při porodu - aplikací na bedra snižuje bolest a celkově zklidňuje organismus
 • zlepšuje koncentraci
 • zpevňuje křehké nehty
 • odstranit cysty - na postižené místo se aplikují 1 - 2 kapky kadidlového oleje denně, dokud cysty nevymizí
 • zlepšuje ostrost zraku - doporučuje se aplikovat kadidlový olej na lícní kosti nebo nad obočí (ovšem zde je potřeba delšího časového působení a také je nutné zamezit éterickému oleji ve styku přímo s okem)

Tento článek by vás také mohl bavit: 

Esenciální oleje pomohou při mnoha potížích

es3.jpg

Reklama