640849826278fseznam.jpg
Foto: Shutterstock

Špatný culík
Oblíbili jste si vysoký pevný culík, díky kterému vám nepadají vlasy do očí a drží tam, kde mají? Pokud si ho děláte moc často, můžete jim ublížit. Důsledkem častého tahu vlasů může být vypadávání, bolest vlasové pokožky a pomalý růst vlasů.

Jak na to správně: Měňte polohu culíku (jednou nízký, jednou vysoký), střídejte s rozpuštěnými vlasy a vlasy příliš neutahujte.

Rozčesávání mokrých vlasů od kořínků
Můžete mít sebelepší kartáč, ale pokud budete ještě mokré vlasy, které jsou velmi křehké, rozčesávat od kořínků, budete si je lámat a ničit. 

Jak na to správně: Vždy postupujte od konečků nahoru a velmi jemně, nikdy za vlasy silou netahejte.

Balení vlasů do ručníkového turbanu
Jste zvyklí si po umytí vlasů zabalit kadeře do ručníku a necháte ho na nich klidně i desítky minut? Velká chyba, vlhké prostředí je perfektní podmínka pro tvoření hub a plísní a vlasová pokožka má tendenci se zapařovat. 

Jak na to správně: Ručníkem z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu a nechte uschnout na vzduchu, nebo použijte fén.
shutterstock-206609122.jpg
Foto: Shutterstoc

Časté česání a sahání na vlasy
Špatně zvolený hřeben je pro vaše vlasy přímo katastrofou. Pokud má ostré hroty, můžete si poškodit vlasovou pokožku a mohou vzniknout lupy. Časté česání zase narušuje strukturu vlasů a sahání na vlasy jakbysmet, to zejména přispívá maštění vlasů.

Jak na to správně: Zainvestujte do kvalitního hřebenu, vlasy češte, když je opravdu potřeba a snažte se na vlasy sahat co možná nejméně.

Špatně zvolený sestřih
Možná si myslíte, že když vlasy nebudete pravidelně zastřihávat, podpoříte jejich růst a dosáhnete krásných dlouhých vlasů. Chyba, pokud kadeřím tuto péči nedopřejete, budou vysílené, slabé a rozhodně neporostou.

Jak na to správně: Ideálně jednou za tři měsíce navštivte kadeřníka a nechte si zkrátit konečky, případně podstupte čištění vlasů.

Používání velkého množství zbytečných stylingových produktů
Máte sice vlasy bez objemu nebo vás trápí jiný problém, ale slyšeli jste, že byste je měli často vyživovat olejíčky a maskami? V mnoha případech si spíše uškodíte, protože zbytečně velké množství těchto produktů může vlasy zatížit, mastit je, sebrat objem apod.

Jak na to správně: Méně je více, vyberte si jeden, maximálně dva produkty, které budete používat a budou sedět vašemu typu vlasů. Budete muset zkoušet, které vám sedí více a které méně.

Zdroj: Tomáš Arsov, Emedihealth, Alternahaircare