U zrodu nynějšího kadeřnického salonu Joshua stáli zpočátku dva lidé. Lukáš Černý a Matěj Homola, dva mladíci, jejichž neobvyklé požadavky v té době odmítal jakýkoliv kadeřnický salon splnit. Rozhodli se tedy experimentovat sami. Zpočátku využili vstřícnosti svých známých a podomácku zkoušeli co se dalo, především pankové účesy pro kamarády. Po revoluci se rozhodli vypravit se do Berlína pro barvy a založili avantgardní salon.

 

Začátky bývají těžké a tak se salon musel v tu dobu vtěstnat do prostor 3 x 3 m2 v punkovém klubu Propast. Po nějaké době se stal salon součástí skateboardového obchodu Mystic sk8. A jak vypadalo jejich kadeřnické vybavení na začátku? Ručníky od babičky, nůžky a mašinka určená spíše na střihání psů a vybavení, které nebylo zkrátka nikde jinde potřeba. Ale to byly úplné začátky.

 

A protože každý známý má dalšího známého atd. a zákazníků přibývalo, bylo třeba najít větší prostory. Od roku 1996 sídlí salon Joshua v dostatečně velkých prostorách Na Vinohradech.

 

Přestože se od počátku fungování téměř všechno změnilo, atmosféru přátelského a pohodového místa se zachovanou vysokou profesionalitou poskytovaných služeb se snaží lidé ze salonu udržet i nyní.  V salonu, který je otevřen až do 23 hodin, máte možnost posedět si u baru za doprovodu příjemné hudby, popovídat si s profesionálními kadeřníky téměř o čemkoliv a strávit  tady příjemné chvíle, které nebudou jen o dobrém pocitu z nového účesu. I kadeřníci, kteří mají zájem v salonu pracovat musejí do kolektivu zapadnout a to nejen díky své zručnosti.

 

Za 13 let své existence si salon Joshua vydobyl unikátní postavení mezi českými kadeřnictvími. Dlouhou dobu se salon prezentoval na hudebních festivalech a s hudebním prostředím je i nadále úzce propojen. Spolupracuje s TV Óčko, s kapelami Wohnout, 100˚C, Navigators, Niceland atd. Salonem po dobu působení prošlo i mnoho známých tváří např. O. Brzobohatý, členové kapely Support Lesbiens, E. Aichmajerová, L. Abbasová, I. Frulingová a mnoho dalších.

 

 

A co na otázku - co zajímavého je na práci v salonu - říká Robert Přibil, jeden z kadeřníků?

„Svým způsobem je zajímavý každý den v salonu. Vždyť rozdáváme lidem radost, je v tom adrenalin, okamžitá reflexe po uskutečněné návštěvě. Můžete krásně pozorovat, jak se lidé mění a jak mění i svůj pohled na sebe sama. Je to krásné povolání plné zajímavých zážitků. Velmi zábavné bylo například i natáčení medailonku o pražských kadeřnictvích pro arabskou televizi.“

 

Salon Joshua

Slovenská 2

Praha 10 

www.joshua.cz

Reklama