Okolo sedmi set hostů v kongresovém sále hotelu Hilton Prague mohlo v sobotu 22. listopadu 2008 naživo sledovat ceremoniál předávání prestižního titulu Kadeřník roku (Hairdresser of the Year) 2008. Jeho novou držitelkou se stala sympatická kadeřnice Jana Burdová z Teplic (Salon Egoo Jana Burdová). Ta se o velký rozruch postarala už svou loňskou premiérou v soutěži a letos spolu se svými kolegy letos dokázala, že jejich loňský nástup nebyl jen sezónní záležitostí. Kromě nejcennějšího titulu si Jana Burdová odnesla také trofeje za vítězství v kategorii Dámský komerční účes Praha, Press Award a spolu s Davidem Horou a Martinem Žifčákem také Team Award.

Druhým hrdinou večera se stal Robert Starý (Tigi Boutique Praha), který proměnil ve vítězství hned tři své individuální nominace a stal se vítězem v kategoriích Dámský komerční účes Praha i ve dvou kategorií nabitých prestiží a ostrou konkurencí: Pánský konkurenční účes a Avantgardní účes.

Zbylé ceny si rozebrali Lenka Vašků (Salon Šuta, Hevlín), Zoltán Takács (Rococo, Bratislava), Martin Loužecký (Journal Premium Hairdressers, Praha), Miroslava Hajdová (Bomton Brumlovka, Praha). Cenu Consumer Award, udělovanou laickou veřejností, získala Tereza Havlíková (Klier Hradec Králové). Kompletní seznam výsledků viz příloha tiskové zprávy.
Nová držitelka titulu Kadeřník roku převzala pomyslné žezlo z rukou loňského Kadeřníka roku Michala Zapoměla, jehož kadeřnická show Back to Eve (Zpátky k Evě) patřila rovněž k vrcholům večera, ve kterém se střídaly slavnostní ceremoniály se zábavnými a efektními vstupy, ozdobené nakonec i hvězdnou operní pěvkyní Andreou Kalivodovou.

V úvodní show věnované módním trendům Essential Looks představil Schwarzkopf Professional svou aktuální trendovou kolekci, na jejíž přípravu pozval do Prahy německého top kadeřníka, Global Ambassadora Schwarzkopf Professional, Toma Krobotha, který byl rovněž jedním z členů letošní poroty.

 

Na slavnostní večer plný napětí, emocí, krásy a kreativity dorazily i další kadeřnické celebrity z celého světa a osobnosti módního a společenského života. Své reportáže z akce zde točily štáby Fashion TV a TV Prima. Z českých celebrit nechyběly herečky Alice Bendová, Michaela Horká nebo komentátoři večerní zpravodajské relace TV Prima Terezie Kašparovská a Jiří Chum. Sponzorem a organizátorem soutěže je každoročně Schwarzkopf Professional, který stál u zrodu soutěže v roce 1985 ve Velké Británii.

Na www.zena-in.cz jste mohli svými hlasy ovlivnit hlasování v kategorii Cena veřejnosti / Consumer Award
Nominováni ve finálové desítce byli:
Gabriela FÁBRYOVÁ, Gabriella Hair & Beauty, Nitra
Tereza HAVLÍKOVÁ, Klier, Hradec Králové
David HORA, EGOO Jana Burdová, Teplice
Lucie KALOČAYOVÁ, Salon Hanka, Ostrava
Veronika KLUSÁČKOVÁ, Studio IN, Police nad Metují
Miroslava NEMŠOVSKÁ, Rococo, Bratislava
Kateřina PAZDEROVÁ, Kadeřnictví Daniela Sivcová, Přerov
Petra SEDLÁČKOVÁ, Salon Darina, Karlovy Vary
Iveta SKOČKOVÁ, Vlasárna, Prostějov
Markéta VAŠICOVÁ, Portrait, Praha

Cenu si odnesla Tereza Havlíková (Klier Hradec Králové)

 

 

 

 

 

Reklama