Říká se, že není důležité, co má muž na hlavě, ale co má v hlavě. S tímto názorem nesouhlasí kadeřnice Irena Vavrušková a dodává: „Chytrý muž ví, že je důležité nejen to, co má v hlavě, ale i to, co má na hlavě.“

www.vavruskovi.czTo jsem ráda, že mi konečně někdo tak povolaný potvrdil moji teorii, že na vzhledu záleží. Že vzhled je součástí osobnosti a nedá se oddělovat. Paní Vavrušková byla tak laskavá a k dnešnímu tématu mi poskytla bleskový rozhovor. Škoda jen, že vám ho nemohu tlumočit doslovně, protože jsem se u něj moc pobavila.

Byla jsem na oslavě narozenin, a tam většina mužů měla sestřih mašinkou. Účes typu hlava tenisák, vzadu dlouhé. Ještě horší je varianta je s krátkou ofinkou nad čelem. Co říkáte tomuto trendu?
To není trend, to je účes bez fantazie. A muž bez fantazie je nezajímavý. Civilizovaný muž ví, že to, jak působí na okolí, je pro něj důležité. Mít styl je součástí kultivované osobnosti. Je dobře, že už vyrůstá generace mužů, kteří svůj styl pěstují už od malička.

No jo, ale já bych strojek nezavrhovala v případě, že muž začne plešatět a nechce mít to neestetické kolečko nebo věnec kolem hlavy. To je mi milejší, když si hlavu objede strojkem.
To máte sice pravdu, ale i takový muž může mít účes s nápadem. Já bych radši než oholeného chlapa vymyslela třeba účes s copánky, na které bych dala berušky. (Směje se. Upřímně, ta představa mě také pobavila...) Určitě se dá i pro „plešatící“ pány vytvořit něco zábavného.

Když už jsme u těch plešatících. Zjistila jsem, že úplně vymizely přehazovačky. Upřímně, jsem docela ráda, protože přehazovačka byl snad nejodpornější mužský účes v dějinách lidstva.
Na tom se určitě shodneme. To byl vrchol odpudivosti, nevkusu a asexuality.

A co říkáte na máničky? Chlápkovi je pětačtyřicet a nechce se vzdát znaku svého mládí, i když mu už vlasy řídnou.
www.vavruskovi.czS tím nemám absolutně problém. Pokud má muž vlasy čisté, lesklé a zdravé, ať si háro klidně nosí. Je to součást jeho identity a životního stylu. Co je ale opravdu odporné, když má vlasy mastné. Co si o takovém chlapovi mám myslet? Ani to nechci rozebírat, mohlo by se mi udělat zle.

Dobře, přejděme na jiné téma. Co říkáte na muže, kteří si barví vlasy, aby zakryli šediny? Nezajdou ovšem do kadeřnictví, ale koupí si barvu v drogerii a výsledkem je „paruka“. Tvrdý kontrast mezi pigmentací vousů a pleti vypadá přece také dost odpudivě.
To udělá jenom neinteligentní muž. Vzdělaný zajde do kadeřnictví a nechá si šediny obarvit odborně. V našem salonu máme k tomuto určený speciální program Cower 5, který bílé vlasy tónuje na šedo, takže účes vypadá přirozeně a muž omládne o deset let. Tento program je každému ušitý na míru podle odstínu vlasů, postupně se vymývá, takže nejsou žádné odrosty.

Děkuji za rozhovor

Určitě se s Irenou Vavruškovou nevidíme naposledy, je to nejen mistryně ve svém oboru, ale i velice  zábavná žena, kterou bych ráda osobně poznala.  

Irena Vavrušková

Prezident Haute Coiffure Francaise pro ČR

Ambassador Loreal professionnel
Vlasové studio Vavruškovi s.r.o
Na Hutích 2-Praha 6,160 00
www.vavruskovi.cz

Reklama