Další příspěvek je od čtenářky s nickem kacice, jejíž zastupující pan doktor nerozezná těhotenství od normálně přibývajících kil. Anebo vlastně naopak :)

Každý občas musí k lékaři, to všichni víme.
V době, kdy se můj příběh odehrál, jsem čekala své první mimčo.
A dávalo mi pořádně zabrat, nemohla jsem ani moc cestovat autobusem, bylo mi v prvních měsících hodně špatně.

Náš pan doktor, ke kterému jsem chodila, byl velmi svérázný, ale mezi pacienty byl velmi oblíbený. Svému řemeslu rozuměl, jen to čekání bylo úděsné. Ke svým pacientům, pokud vím, se vždy choval dobře a kupodivu měl i pochopení pro lidské slabůstky, málokdy zakazoval, to už opravdu muselo být! Později jsem pochopila, proč tomu tak bylo. Stalo se mi, že uprostřed návštěvy v ordinaci si „musel“ pan doktor odskočit, ovšem ne tak, jak by se mohlo zdát. Po jeho zhruba pětiminutové nepřítomnosti se zase usmíval a když jste se k němu museli přiblížit, poznali jste hned proč. Byl to silný kuřák a černé kafe měl na stole v ordinaci skoro pořád, ať jste k němu šli v kteroukoli denní dobu. No, však i doktoři jsou jenom lidi, že ano, a slyšela jsem, že to bývají hodně neposlušní pacienti, pokud se jimi sami stanou. Ale zpět k mému příběhu.

Od rána mi bylo špatně, to by bylo vzhledem k mému stavu normální, jenže se přidala teplota a silné bolesti hlavy a kloubů. To bude chřipajzna, prohlásil manžel a trval na tom, abych navštívila lékaře. Pan doktor ale asi taky měl zrovna chřipku, protože v ordinaci jej zastupoval jiný lékař. Lékům se vyhýbám jak můžu, raději vždy sáhnu po bylinkách, jenže tentokrát jsem měla opravdu obavy, že to není jen tak obyčejné nachlazení.

Pan doktor mě vyšetřil, ale to čekání, než přijdu na řadu, bylo hrozné. V ordinaci to nebylo potom lepší, a k mému zděšení jsem cítila, že budu muset na toaletu, bylo mi opravdu špatně..., zkrátka jinak to napsat nejde, bylo mi moc na zvracení. Lékař to asi přisuzoval příznakům chřipky, a než jsem mu stihla říct, že budu maminkou, už psal mi recept.

A to tyhle prášky mohu brát? Ptala jsem se ho, předpokládajíc, že si všiml mého zakulaťujícího se bříška.
Proč byste nemohla? Podivil se a kroutil hlavou, žádnou alergii v kartě napsanou nemáte, nebo jste na nějaké léky snad alergická?
No to ne, pane doktore, povídám, ale vždyť já jsem těhotná!
Velmi ho to překvapilo, prohlížel si mě ze všech stran a pak povídá: Hm, to je zvláštní,  a já si myslel, že máte takovou postavu!
Nutno podotknout, že v té době jsem byla velmi štíhlá, a představa, že mám postavu, kdy víc než ženské tvary vynikalo na mé postavě mužským očím nejvíc vzdouvající se bříško, mě docela zaskočila.

Už si nepamatuji, jaké léky jsem nakonec dostala, ale na pana doktora vzpomínám dodnes.
Krásný den přeji všem čtenářkám i do redakce, a doktorům samozřejmě také.

Vaše čtenářka kacice

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Třeba se panu doktorovi líbí baculky a nepřipouští i štíhlé těhulky. Každopádně nevím, co bych mu odpověděla :)
Děkuji za váš veselý příspěvek a přeji hezký – zdravý den.
Saša  

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama