Nebýt manžela, už bych kachnu nejedla do smrti, píše naše věrná čtenářka Věrulinka. A co myslíte, že budou mít v neděli k obědu? Zkuste si tipnout.

Zdravím a přeji krásný den. Při vyhlášení téma na dnešní den, mi vytanula vzpomínka, jak mi bylo opravdu špatně, ale díky mé blbosti. Jak jsem protrpěla 4 měsíce se zubama jsem psala. Bylo mi lépe, přišla veliká chuť na jídlo a veliká chuť na kachnu. Neuvědomila jsem si, že po tak dlouhém, dá se říci půstu, bych měla být zdrženlivá, jíst dietně. Když mám chuť na jídlo, pusu můžu otevírat a kousat, proč si nedopřát kachničku.

Nacpala jsem se jako to čuně, paráda, bylo mi tak dobře. Šla jsem si lehnout po dobrém obědě, ovšem po hodině spánku jsem byla probuzená, šílenými bolestmi žlučníku. Kachnička skončila na WC a já protrpěla 3 dny v bolestech.

Od toho dne jsem se na kachnu nemohla podívat ani v obchodě, natož jí péct. Občas nebylo zbytí, rodina si kachnu vyžadovala, ale sobě jsem upekla kuře. Celý roky a že to bylo asi 25 let, jsem se kachny nedotkla. Po svatbě s nynějším manželem, který samozřejmě kachnu miluje, jako naschvál, jsem pekla kačenu každý měsíc. Manžel mi říká,,prosím tě, se žlučníkem nic nemáš, to by jsi nejedla jídla, který jíš, vlastně jíš vše, mimo kachny, dej si jenom prsíčka, bez kůže, ty si to namlouváš". Myslíš? No tak já zkusím kousíček. Dobrý, nic mi nebylo.Při dalším pečení kachny jsem snědla větší kus a hle, ono zase nic, bylo mi dobře.Takže jsem se vrátila zpět k oblíbené kachně, no je to ňamka. Nebýt manžela, bych jí už nejedla do smrti.

Takže co bude v neděli, lehké uhodnout, ano kachnička s bramborovým knedlíkem a červeným zelím, už se na ní tak těším. Jím vše, neznám jídlo, který nejím a nejvíc mi chutná, když uvaří manžel, ale je to čím dál méně, budu s tím muset něco udělat.

Přeji vám všem krásný víkend a samý dobrůtky k obědu. Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za pěkný příspěvek a přejeme, aby vám to s tou kachničkou vydrželo.

Jaké oblíbené jídlo máte vy, milé ženy-in? Svěříte se nám? Máte nějaký zážitek s jídlem? Bez jakého jídla si nedovedete život představit?

Napište nám na redakce@zena-in.cz a nejlepší příspěvek odměníme dárkem

Reklama