Boty jsou jedním z nejdůležitějších doplňků, které můžou náš celkový vzhled pozvednout, nebo také úplně zazdít. Pojďme si došlápnout na nejnovější trendy, které budou letos in

botyCo by bylo jaro bez nových bot? Odložte své prosolené a zimou zničené „bufy“ a obujte se do ryze ženských střevíčků. Zatím jenom obrazně, protože v tomhle počasí, kdy ráno ještě mrzne, bych vám něco takového nemohla doporučit. Berte to jako inspiraci na chvíli, kdy začne být skutečné jaro se vším všudy.

Takže dost řečí, jdeme na to. Co si pro nás designéři bot připravili letos? Jaké jsou novinky a co přetrvává z minulých sezon? Začneme u stálic.

Balerínky

botyJsou milované i zatracované, ale přesto zůstávají jedním z klíčových typů bot, které jen tak z módy nevyjdou. Nosí se především k legínám a velmi úzkých nohavicím. Sluší především ženám se štíhlýma, dlouhýma nohama, ale pro svoji pohodlnost jsou oblíbené i mezi ženami, které tato kritéria zdaleka nesplňují. Nic proti tomu, pokud mají alespoň útlé kotníky.

Kotníčkové

botyZdaleka už neplatí, že kozačky se nosí jenom v zimě. Uzavřené botky, které sahají ke kotníkům a mají pěkně vysoký podpatek, si našly svoje fanynky už na podzim, ale dají se nosit takřka celoročně. Hodí se k širokým rozevlátým sukním, nebo naopak ke kalhotám s velmi úzkými nohavicemi.

Klínky a platformy

botyBoty na klínku mají subtilní podrážku i podpatek, platformy jsou podstatně robustnější, ale oboje se už nějaký čas drží v popředí zájmu. Platformy jistě zažijí velký boom s návratem sedmdesátých let a módy hippie. Pamatujete si na doby, kdy se úplně schovaly pod  široké nohavice zvonových kalhot, které sahaly až k zemi?

Lodičky

botyJsou stálicí. Byly a vždycky budou klasikou, která se nijak razantně nemění. Snad jen výška a šířka podpatku a tvar špičky. Ale velký návrat slaví lodičky a střevíčky na kačence. Pro ty, co je neznají a jsou pro ně novinkou, připomínám, že je to botička velice ženská, půvabná s poměrně nízkým a úzkým podpatkem. Proslavily je v padesátých letech Grace Kelly a Audrey Hepburn

Páskové

botyBez těchto vzdušných střevíčků se neobejdeme, až bude opravdu teplo. Existují stovky typů, s různými šířkami řemínků, ale nejvíc trendy zůstávají ty, jejichž pásky sahají až je kotníkům. Jsou lehce extravagantní, ale úžasně sexy.

Foto: Marks&Spenser a Bella Bruta DKNY

Související články