„Podržel bys mi kabelku?“
„Jistě.“
„Proboha, co v tom máš?“
„To je tajemství.“

Ve skutečnosti ani sama nevím. Zpaměti dokážu vyjmenovat jen pár drobností. Mobil, klíče, parfém, šminky, peněženku, doklady, diář, to vše pěkně promíchané... To je nevýhoda velkých kabelek. Ale  také spousta místa pro knížku, časopis nebo malý nákup. V tom spatřuji zase jejich výhodu. Odpadá buranská igelitka, která nám hyzdí image.

Dámy, jste-li na tom podobně a ulítáváte na velkých kabelkách, vězte, že i na podzim jim paní móda přeje. Jistě už doma nějakou (nebo nějaké) máte, ale jak víme, kabelek není nikdy dost. Takže kdybyste úplně čirou náhodou zatoužila rozšířit svou sbírku, není na škodu vědět, které jsou teď mezi nejžhavějšími trendy. To, že stále vedou ty velké, už jsme si řekly. Ale to je široký pojem, že? Mají být pestré, jednobarevné, zdobené, minimalistické, s dlouhými uchy, nebo jen tak do ruky?

Pojďte omrknout světová mola a inspirovat se. Myslím, že si každá z vás vybere model podle svého gusta a uspokojí své požadavky.

Kufříky kožené

kufr kudf

nnn kufr

Připomínají doktorské brašny nebo cestovní kabely z přelomu minulého století. Nejlépe vyniknou v barevnosti přírodní kůže. Hodí se tak skvěle k podzimním materiálům, jako je vlna, tvíd a pletenina. Skvěle vypadají i z krokodýlí nebo pštrosí kůže, ale myslím, že se nic nestane, když si ji pořídíte z imitace. Jsou podstatně levnější  a  bývají takřka k nerozeznání od těch přírodních.

Jejich výhodou je relativní přehlednost, protože mívají většinou vyztužené dno, takže se nám v nich naše drobné nezbytnosti tak snadno nepřehází. Nevýhodou jsou kratší ucha, takže je musíte držet v jedné ruce. Je to sice elegantní a šik, ale časem se pěkně pronesou.

Kufříky textilní

kufr sedes

Tentokrát se designéři inspirovali šedesátými léty. „Tělo“ kabelky je z tvídu nebo pevného textilu s kostičkovaným desénem. Ucha, růžky a ozdobné řemínky z kůže, což vytváří pěkný kontrast. Pamatuji si, že podobnou tašku měla moje maminka. Ale nenosila ji jako kabelku, nýbrž jako malé příruční zavazadlo, když jsme někam cestovali.

Kabelky řasené

vaky

 

raseba pytel

kk taska

Řasení, struktury sámky a záhyby se podobně jako v módě bot objevují i na kabelkách. Na botách bych si tento prvek klidně odpustila, ale na taškách je to docela efektní detail. Navíc má stažení tu výhodu, že se vám do kabelky někdo cizí jen tak snadno nepodívá. Možná ani vy sama.  

Pytle a vaky

vak pytel

pytel vak

Ano, už tu také byly a jsou v módě zas. Kabelky měkké a pytlovité jsou jako stvořené pro pohodářky, které nějaký ten nelad a chaos nerozhází. Sice se v nich přehrabují jako v popelnicích, než něco najdou, ale zase se do nich hodně vejde a dlouhá ucha jim osvobodí ruce.

Jak se vám líbí nejžhavější trendy kabelek?  Měla jste některý z retro modelů?