S blížícími se vánočními svátky se budeme rozmýšlet, co našim blízkým nadělit pod stromeček a jakým dárkem je nejvíce potěšit. Pokud vybíráme z dražších a značkových produktů, často můžeme narazit na padělky a napodobeniny.

Při nákupech přes internet proto vybírejte pečlivě a zaměřte se na renomované a osvědčené e-shopy, které mají dobré hodnocení a řadu spokojených zákazníků. „Prohlédněte si také reference, a to nejen na stránkách konkrétního e-shopu, ale také na vyhledávačích a nákupních rozcestnících jako je třeba heureka.cz apod. O kvalitě rovněž vypovídá doba, jakou je e-shop provozován“, doplňuje spolumajitelka e-shopu s luxusním módním zbožím a kabelkami www.livien-kabelky.cz, paní Růžičková.

livien

Ohlídejte si bezpečnostní prvky
Poznat samotné značkové zboží od padělku je mnohdy oříšek. Čím více je značka u zákazníků oblíbená, tím více se na trhu objevuje padělků a napodobenin. Zaměřme se na značku MICHAEL KORS, která se nejen v ČR řadí mezi nejoblíbenější značky s luxusními kabelkami a doplňky.  Má tato značka nějaký certifikát? Jako takový, kterými se prokazují značky LV a jim podobné ne, ale výrobce doposud vkládal kartičky Michael Kors tzv. „care card“, ke každé kabelce, nyní ale výrobce změnil tento prvek na miniknížečku Michael Kors. Zákaznice se tak může setkat jak s kartičkou, tak s miniknížečkou. Dalším důležitým a prokazatelným prvkem autenticity je kód, který se nachází na transparentním štítku uvnitř kabelky, kde je však zároveň všitý štítek s informací o výrobě. Michael Kors svou výrobu z USA v minulosti přesunul do zemí Asie, jako většina značek, tedy na štítku se nachází „made in China“ či jiná země, to však neznamená, že se jedná o padělek. Ze zákona výrobce musí uvádět, kde se zboží vyrábí.

Kouzlo originálu se skrývá v detailech – v materiálu a šití
Detaily u značkového zboží jsou klíčové. Jak tedy poznat originál od padělku? Na první pohled můžeme sledovat kvalitu zpracování, nit je v barvě kabelky, na kvalitní podšívce bývá monogram či logo MK, používá se vždy v kombinaci s decentní hedvábnou nití. Šití je precizní, rovné stehy a čistá zakončení. Na originálu nenajdete uzlík, je ovšem povolena odchylka 5%, tzn., že jeden mírně šikmý steh na kabelce není považován za závadu.

Materiál
Kůže Saffiano
je úžasný a téměř nezničitelný materiál, který používá k výrobě kabelek a doplňků kromě značky Michael Kors mnoho luxusních značek jako Prada, DKNY, Calvin Klein, Ralph Lauren.

Kůže Saffiano je speciálně vydělávaná, je pokrytá vrstvičkou vosku a dalších látek, díky kterým je tento materiál pevný a odolný. Charakteristický je také jemný diagonální vzor vytlačený do kůže.

Výhody kůže Saffiano
Saffiano kůže odolná oproti poškrábání, měkne pomalu a postupně a vydrží o mnoho více než kůže přírodní. Jedná se o jeden z nejlepších materiálů. Do kabelky z kůže Saffiano se vyplatí investovat, protože vydrží opravdu dlouho a v hezkém stavu.

Další materiály, které MK pro výrobu kabelek a doplňků využívá je PVC, klasická přírodní kůže, hair srst i textilie.

Kovové prvky
Zip, kování, úchyty, to jsou přesně části, na kterých lze dobře odhalit padělek.
U padělků bývají tyto detaily špatně zpracované, nepřesné, nemají např. na zipech vyryté logo Michael Kors. Masivní kulaté přívěsky u některých modelů kabelek zase nemají pod velkým logem MK doplňující nápis Michael Kors, což originály mají. Originální kování je od pohledu krásné, kvalitní a hlavně těžké! Řetízkové popruhy jsou ale kvůli pohodlí odlehčené.

livien1Nejžádanější modely MK kabelek na e-shopu Livien.cz
Mezi často padělané modely patří samozřejmě ty nejoblíbenější. Na našem e-shopu www.livien-kabelky.cz dlouhodobě mezi oblíbené modely značky Michael Kors patří modelová řada Hamilton a Selma. Jde o nadčasové klasické modely, které se hodí každé ženě na běžné nošení do města či do kanceláře, skvěle se hodí ale také na menší večerní příležitosti, jako je kino a večeře s přáteli.

HAMILTON
Jedna z vůbec nejoblíbenějších řad u českých zákaznic, mezi hlavní prvky patří masivní zámeček a klíčenka s klíčkem na přední straně kabelky. Dalším poznávacím prvkem je pak ucho kombinované s kovovým řetězem.

Model hamilton
V klasickém provedení je „Hamiltonka“ ze Saffiano kůže. Vyrábí se také z klasické měkké kůže, nebo v kombinacích materiálů.

„Díky skvělým vztahům se zahraničními dodavateli se nám daří dlouhodobě držet příznivé ceny, a tak i značkové zboží může být pro více zákaznic dosažitelné. Hamilton large máme dlouhodobě za nejlepší cenu na českém trhu a na tom si  www.livien-kabelky.cz  zakládá.“ vysvětluje paní Růžičková, spolumajitelka www.livien.cz

hamilton

SELMA
Řadu Selma poznáme podle klasického jednoduchého tvaru a kovového nápisu Michael Kors na přední straně. Kabelka prošla velkým množstvím proměn, co se týká barev, vzorů i materiálů. Nejznámější jsou modely opět ze Saffiano kůže, ale v současné době se můžeme setkat i s prošívaným, perforovaným, nebo PVC materiálem zdobeném monogramem loga MK. Důležitým detailem je, že odnímatelný dlouhý popruh přes rameno má kovové úchyty našité šikmo, úchyt jednoho ucha je z levé strany zipu a úchyt druhé části je z pravé strany zipu, padělky mají úchyty často po stranách kabelky.

selma

 

Reklama