Marc Jacobs, dvorní návrhář značky Louis Vuitton věnoval svoji poslední kolekci ženám, které ho inspirují. Reklamní kampaň pro sezonu jaro/léto 2014 navazuje sérií portrétů múz s kultovními kabelkami Noé.

Před objektiv Stevena Meisela se postavily ženské osobnosti: Catherine Deneuve, Sofia Coppola, Gisele Bündchen, Fan Bingbing, Caroline de Maigret a Edie Campbell. Jednoduché studiové pozadí a minimalistická barevná paleta nechávají vyniknout osobnosti i sezonní variaci kultovní kabelky Noé, která se představuje pošitá peřím, křišťálovým sklem, z aligátoří kůže nebo zdobená flitry v motivu Stephena Sprouse, z měkké teletiny nebo klasického plátna Monogram s neobvyklou černou koženou obrubou.

Poslední přehlídka z dílny Marca Jacobse oslavuje ženské osobnosti a skládá poctu jejich nadčasovému stylu.

KABELKA NN14: HVĚZDA SEZONY JARO/LÉTO 2014

Přehlídkovému molu Louis Vuitton jaro/léto 2014 dominovala v mnoha podobách jen jedna kabelka. NN14 je sezonní variací kultovní kabelky Noé, kterou navrhl již v roce 1932 Gaston-Louis Vuitton na objednávku od výrobce šampaňského, který chtěl tašku, v níž by mohl nosit bezpečně, pohodlně a stylově pět lahví ‚bublinek‘.

Čtěte také:

Kabelka na pět lahví šamapaňského

Limitovaná edice NN14 vznikla ‚vyčištěním‘ původního tvaru. Kabelka je menší, minimalističtější, ale stále rozpoznatelná jako ‚klasický košík‘ na šampaňské. Stává vlajkovou lodí kolekce Louis Vuitton a po boku múz Marca Jacobse i hvězdou sezonní reklamní kampaně.

Kromě Les Extraordinaires, luxusní, extravagantně zdobné kolekce z těch nejvzácnějších materiálů – peří, křišťálu, flitrů, cvoků, aplikací z aligátoří kůže, dokládá i několik jednodušších verzí této kabelky.

Všechny mají společné detaily: ručně skládaný kožený střapec, kterým se kabelka zavírá, kožené ucho s raženým symbolem LV, typický zámeček a klíček. Uvnitř je pro ukládání zejména cennějších osobních věcí k dispozici kapsa na zip.

Kabelka se nabízí ve dvou velikostech: malá pro nošení v ruce a na předloktí (také v nabídce jako klasický Monogram s lemováním z přírodní kůže), a velká, kterou lze také nosit přes rameno.

Ve fotogalerii najdete 5 kabelek i s jejich múzami

Fotograf:                                           Vlasový styling:

Steven Meisel                                                          Guido Palau

Styling:                                                                     Makeup:

Karl Templer                                                           Pat McGrath

Zdroj a foto: Louis Vuitton

Reklama