Kultovní kabelka Noé spatřila světlo světa v roce 1932 jako nosič na pět lahví šampaňského (čtyři na stojato a jedna dnem nahoru) na žádost výrobce šampaňského vína. Ten požádal Gastona-Louise Vuittona, aby mu vyrobil kabelku, která by byla elegantní, ale zároveň schopná pojmout a bezpečně přepravit pět lahví šampaňského vína. 

kabelka

V roce 1985 spatřila světlo světa první kožená řada značky Louis Vuitton – a byla to právě kůže Epi. Tato řada byla inspirována zrnitou kůží, která se hojně používala ve dvacátých letech. Její typická textura vytváří dvoutónový efekt, díky němuž ji okamžitě každý pozná. Letos se kůže Epi vrací s patnácti novými odstíny a novými, limitovanými barevnými trojkombinacemi.

„Na Noé jsem velmi pyšný. Zakázkový model, který vznikl v roce 1932 na specifické přání jednoho člověka, je nyní kultovním modelem, jemuž se dnes díky nové řadě kůží v nádherných barvách dostává nové krve do žil,“ vysvětluje Patrick-Louis Vuitton.  

kabelka

Název Noé odkazuje na biblickou postavu, která zbudovala archu, aby zachránila všechny živé tvory před velkou povodní. Po povodni zasadil Noe vinnou révu.  

Foto: Louis Vuitton

Čtěte také:

Reklama