kabát

Zimní kabát zřejmě nechybí v žádném šatníku. Přece jenom, když trochu přituhne, rády se schoulíme do něčeho delšího, než je bunda nebo paleto. Že to není zrovna váš případ? Tak o tom alespoň pouvažujte. V našich zeměpisných šířkách si pořádně teplého kabátu užijeme víc než dost a rozhodně to nebude špatná investice.  

Jaký typ si vybrat?

Důležité je, kam ho chcete nosit. Jestli žijete bohatým společenským životem nebo chodíte ráda elegantně oblékaná, určitě se vám vyplatí kvalitní vlněný plášť. Bez něj se neobejdete, pokud jste „kostýmková“, a přes večerní šaty se také lépe hodí flauš než sportovní prošívaná „peřina“. Zima je přece obdobím plesů, koncertů, a divadel.

kabát

Sportovně založené ženy, které chodí hodně do přírody nebo jezdí ne venkov, zřejmě více ocení typy kabátů, které vypadají jako vypasované prodloužené bundy. Jsou lehoučké a náramně hřejí, jako byste byla ve spacáku.

Jestli chcete něco mezi, to znamená eleganci se sportovním duchem, neuděláte chybu, když si pořídíte kabát tvídový nebo kostkovaný. Je to evergreen, který se hodí jak ke klasice, tak k džínům. Vypadá dobře se sukní a silnými punčocháči, ale i s vlněnými jednobarevnými kalhotami.  

kabát

Podle čeho si vybrat?

Samozřejmě podle proporcí, to by mělo být prioritní. Plnější postavy by měly volit klasiku s vertikálními dělicími švy, které zeštíhlují, nejlépe mírně vypasovaný. Ženy s útlým pasem si ho mohou „přištípnout“ širokým páskem, což je stále velmi módní. Zvláště kreativní a umělecky založené ženy si jistě najdou modely v odvážných barvách nebo z netradičních materiálů.

kabát

Už jste se rozhodla?

Reklama