Česká rocková kapela Kabát koncertovala v sobotu večer v Praze na Vypichu, kde svým fanouškům nabídla výběr ze svých studiových alb. Jejich pražský koncert navštívilo téměř 60 tisíc lidí, čímž Kabáti předčili i zpěvačku Madonnu, jejíž pražský koncert v srpnu vidělo 42 tisíc lidí.

Kdo v sobotu podvečer cestoval Prahou, mohl narazit na potíže. Organizátoři koncertu chtěli předejít kolapsu městské hromadné dopravy, a proto otevřeli areál na Vypichu již v 16 hodin. To však zřejmě nepomohlo, doprava zkolabovala už o dvě hodiny později.

Kabáti, kteří letos slaví dvacáté výročí, kdy vystupují ve stejné sestavě, zahájili svoji velkolepou hudební show přesně ve 20 hodin. V průběhu celé hudební show provedla skupina Kabát v čele s Vojtkem své fanoušky celou svojí diskografií. Nadšení fanoušci v průběhu koncertu zpívali i tancovali.

Oproti Madonně, které se během letního koncertu v pražském Chodově zřejmě zdálo, že se publikum nebaví, a proto se několikrát ptala, zda má raději odejít, si Kabáti neměli nač stěžovat. Návštěvníci koncertu si vynutili přídavek hned tří písní.

Inu, drsná image vesnického burana, prostoduché, leckdy vulgární texty a bezhlavé třískání do kytar zkrátka boduje. Alespoň u nás. Je to škoda, nebo spíš štěstí, že porotci nadnárodní soutěže Eurovision neměli stejný vkus?

Není to tak dávno, kdy v éteru zazněl názor, že alba skupiny Kabát jsou tolik prodávaná proto, že si je jejich posluchači neumí ani vypálit. A jak se říká, na každém šprochu, pravdy je trochu. Možná měli fanoušci Kabátů jen zalehlé uši, když je Vojtek vybízel, aby vyndali z kapes zapalovače a dali je nad hlavy. A možná jsou zkrátka pomalejší. „Co je? Pochybuji, že vás tady tak málo kouří,“ popichoval diváky frontman.

Kabát vznikl v roce 1983 v Teplicích a z původní sestavy v kapele dodnes hrají kytarista Tomáš Krulich a baskytarista a textař Milan Špalek. Skupinu dále tvoří zpěvák Josef Vojtek, bubeník Radek Hurčík a kytarista Ota Váňa. V roce 1991 vyšlo debutové album Má ji motorovou, po kterém následovaly další úspěšné desky jako Colorado, MegaHu, Go satane go, Dole v dole či zatím poslední Corrida.

Líbí se vám Kabáti? Byla jste na koncertě?

Reklama