cl.jpg
Foto se souhlasem Royal.uk

Do soutěže o Platinový pudink se mohli přihlásit obyvatelé Velké Británie starší osmi let, kteří zasílali své recepty na ten nejlepší pudink. Z těch následně odborná porota vybrala několik finalistů a ti jim pudink připravili na ochutnání. Vítězkou se stala pekařka, cukrářka a copywriterka Jemma Melvin. Královská rodina sdílela recept na svých webových stránkách, aby si ho mohli zájemci připravit a oslavit královniných sedmdesát let na trůně ve velkém stylu.

Příprava Platinového pudinku rozhodně nespočívá v tom, že sáček uvaříte v mléce s trochou cukru a následně hmotu rozdělíte do mističek. Recept je mnohem složitější a docela náročný na množství ingrediencí. Dezert se skládá z několika vrstev a vyznačuje se výraznou citrónovou chutí. Naaranžovaný v misce vypadá skutečně lákavě.

Autorka receptu se prý nechala inspirovat citrónovým krémem, který se jako dezert v roce 1947 podávala na svatbě Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Kromě citrónového krému je v dezertu nakrájená sladká roláda, dále je tam pudinková vrstva, sušenky amaretti, mandarinkový rozvar, pomerančové a citrónové želé a navrchu je ozdobený úlomky bílé čokolády, sušenou citrusovou kůrou a nadýchanou šlehačkou.

Zdroje: Mentalfloss, Instagram Jemmy Melvin, Royal.uk

Reklama