píše čtenářka s nickem Eliana. A taky manžela, knihu, míč, opalovací krém, pantofle, velký ručník, malý ručník, brýle a láhev vody. To jsou její nejoblíbenější plážové doplňky. Ale k moři v létě nejezdí, radši má české písáky

Krásný den, dnes ráno bylo na teploměru rovných 9st. a vysloveně to lákalo k natažení plavek a výběhu k vodě . Když jsem byla mladá krásná a štíhlá tak jsem neřešila, zda si půjdu pro limču v plavkách nebo na sebe natáhnu ještě kabát. Ve frontě kolikrát stála podivná individua nejasného pohlaví.

Pohlaví bylo jasné jen u nudistů, kteří se na písáku rozhodně nehodlali zahalovat, když si odběhli se vším bimbajícím pro pivko či další páreček. Tenkrát nikdo ani necekl a nikdo neměl žádné hloupé poznámky, prostě to tak bylo. Dnes se více dbá u žen na estetično a já nemám to srdce děsit svým tělem malé anorektičky cucající kousky ledu, aby zahnaly hlad a žízeň. Občas ještě vídám nějaké ty čtyřicátníky ve slipových narvaných plavečkách se skalním převisem vpředu i vzadu, ale je mi to jedno, protože jsou to lidé veselí majíce smysl pro retro. Horší je když si dřepnou k dítěti a vyleze jim pokladnička (ne na pětikorunu, ale spíše na Fidorku).

K vodě si tahám na sebe zásadně šaty. Nejlepší jsou žabičkové pružné, co z nich můžete mít jak dlouhou a širokou sukni, tak i šaty bez ramínek. Někdy nosím rovnou maxišaty. K vodě sebou obvykle beru manžela, knihu, míč, opalovací krém, pantofle, velký ručník, malý ručník, brýle a láhev vody. Manžel se hodí na míčové hry, rozhovor, polibek, natření krémem.

Když je muž zaměstnán prohlížením mých mladších a štíhlejších, dlouhovlasých já, dojde čas na čtení knihy, což je má nejoblíbenější činnost u vody. Letos ještě nebyla příležitost plavky vytahovat a zatím mne to ani neláká. Chodíme na nedaleký písák (pro někoho písník) a rok je otevřeno nové krásné koupaliště v nedalekém městečku. K moři v létě nejezdíme, nejsme milovníci sálajícího počasí a vyhledáváme spíše hory, hvozdy a místa chladnějšího podnebí.

Hezký slunečný den

Eliana

S tím ránem máte pravdu, taky mě docela zebou nohy. Chi chi. Ale narozdíl od minulého roku se alespoň odpoledne oteplí a o víkendu mají přijít tropy.

Text nebyl redakčně upraven

Jak se chystáte k vodě vy, milé ženy-in? Bez čeho se neobejdete? Čím se zabavujete na koupališti nabo pláži? Kam se letos chystáte na dovolenou? Jak vypadá vaše plážová výbava? Už nakupujte doplňky? Co nosíte přes plavky? V čem chodíte k vodě?

Napište mi na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Reklama