Poslední tři uklízecí příspěvky jsou shrnuty do jednoho a věřte, že je to silná sestava.

Pisatelka eli.emanuela

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Přiznám se bez mučení, že jarní úklid nedělám. Vždy mi doma vadilo to šílenství, kdy se najednou začalo uklízet a uklízelo se vše naráz a do zničení těla. Mám ráda pořádek, takže uklízím, jak jen to jde. Nepotřebuji nějaké milníky typu jaro či Vánoce, uklízím ve chvílích, kdy na to je čas. Třeba pod nábytkem vymetám prach poměrně často díky dětem, kterým tam co chvíli zajede nějaká hračka. Ostatně děti jsou dobrým důvodem k úklidu - při svých hrách umí zašantročit oblíbenou hračku do neuvěřitelných míst a nám-rodičům pak nezbývá než nábytek odtáhnout a zamilovaný předmět vytáhnout. A při té příležitosti samozřejmě zameteme a vytřeme, jaro nejaro.
Neumím si představit, že bych se svými malými dětmi dělala velké akce typu jarní úklid. Jsem ráda, když po troškách zvládám základní úklid a příležitostě i něco víc. Rozhodně je pro mě důležitější užít si čas s dětmi, a mám-li volit, zda uklidit třeba kuchyň či jít s prťaty na hřiště, vyhrává samozřejmě hřiště. Nic se nemá přehánět, ani úklid ne, zejména ne na úkor rodiny.

S přáním pěkného dne
eli.emanuela

Pisatelka Nicolca

Dobrý den,
bydlím v bytě s přítelem. Je to byt o výměře asi 60 metrů čtverečních. Uklízím každý týden v sobotu. Uklízím tou formou, že nejdříve všude utřu prach, pak stůl, kuchyň, záchod, umyvadlo, pak všude zametu a umyji zem....
Používám prostředek na podlahy ajax, takže nám krásně provoní byt. Úklid mi trvá asi 1 hodinu....je to super, protože není velký....ale časem chceme vlastní dům, tak to bude horší....ten úklid zabere více času.

Nicolca

Pisatelka Krokodýlice

Dobrý den!
Dnes se s Vámi zcela prozaicky podělím o svůj čerstvý úklidový zážitek. Jarní vůně a sluníčko mě jako spoustu jiných přinutilo k mytí oken. Ráda bych totiž na to jaro líp viděla. Odnesla jsem z dosahu všechny kytky, abych je náhodou při zápalu boje nesrazila, případně nepostříkala nějakou nezdravou chemií a ve chvíli, kdy jsem si napustila kbelík, se ozvala rána a pak už jen byly slyšet střepy. Sousedův kluk nám vysklil sklepní okénko kopačákem. Mohlo se to zrovna tak stát mému synovi, ale čistě náhodou měl zrovna jinou aktivitu. A tak jsem místo mytí oken v bytě vyklízela sklep. Nevěřili byste, jak se sklo z jednoho malého okénka dovede rozmístit do všech možných i nemožných koutů. Sklep už mám uklizený, okénko manžel zasklil a já se právě chystám jít umýt okno v kuchyni. S obavami půjdu napustit vodu. Nerada bych vyklízela třeba garáž.

Hezký den přeje
krokodýlice

pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny

__________________________

Děkuji všem pisatelkám za jejich příspěvky: (vzkaz pro Krokodýlici – střepy přinášejí štěstí :) a za chvilku už nás čeká závěrečné vyhodnocení.

Téma dne: Jarní úklid

Co si představujete pod pojmem jarní úklid?

  • Práci na zahradě?
  • Mytí oken, malování, komplet vygruntovaný byt,
    nebo také nic?
  • A jak vlastně taková forma jarního úklidu podle vás vypadá?
  • Dodržovaly tento „zvyk“ vaše maminky a babičky?
  • Jak se jarní gruntování dodržovalo ve vašem dětství?
  • Odnesly jste si tento „zvyk“ i do vašich domácností?

Pište vy, které pečlivě uklízíte i vy, kterým je to de facto jedno, a uklidí, až se jim prostě chce.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží „úklidový balíček“ :)

darek

Reklama