Prstýnky krášlí ženské ruce od nepaměti. Jsou vzpomínkou, příslibem, závazkem, nebo jen „obyčejnou“ ozdobou. V každém případě si zaslouží naši pozornost. Mají své příběhy, vážou se k nim vzpomínky, máme pro ně slabost.

Když jsem přemýšlela, jakému stylovému tématu bych se mohla věnovat tentokrát, napadly mě prstýnky. K prstýnkům máme my ženy zvláštní vztah. Jen málokterá neměla nikdy žádný na ruce. Hned po náušnicích je to první šperk, který jsme nosily už jako malé holčičky. Na své prstýnky z pouti snad nikdy nezapomeneme. Prstýnek je pro nás nejdůležitějším šperkem. Prstýnky jsme dostávaly k významným událostem. Napřed od rodičů. K narozeninám, maturitám, promocím. Pak od partnerů. K zásnubám, sňatkům, k narození prvního potomka.

Neznám jedinou ženy, která by nenosila alespoň jeden prstýnek.

Já nosím dva.

prsteny

Ačkoliv se k sobě moc nehodí, nosím je vedle sebe. Jeden je zásnubní, který jsem kupodivu nedostala k zásnubám, ale ke čtyřicetinám od bývalé tchýně. Je platinový s briliantem a bude mu bezmála sto let. Druhý, zlatý prstýnek je snubní a brzy to bude rok, co ho nosím. Naše snubáky mají zajímavou historii. Kdysi byly zakoupeny jako investice na horší časy a možná ani nečekaly, že jednou splní své poslání a stanou se snubními.

Okoukla jsem i prsty svých kolegyň.

Saša nosí čtyři.

prsten

Na levé ruce snubní a zásnubní a od manžela má zakázáno je sundávat. Když jsem obdivovala její dvoubarevný snubák, dodala skromně. Ale, v době, kdy jsme se brali, jiné ani neprodávali. Tomu se mi nechce ani věřit.  Na druhé ruce nosí masivní prsten s černým kamenem, který dostala k pětadvacátému výročí svatby. Pochopitelně od manžela. Prstýnek, který mu dělá společnost, je od tety z Anglie a vždycky ho moc obdivovala herečka Zita Kabátová.

Naše recepční Stáňa nosí vždycky jen jeden

prsten

Tentokrát měla prstýnek zdobený perletí. Když jsem se jí potutelně zeptala, proč jako vdaná paní nenosí snubák, odpověděla s ledovým klidem. Kdysi jsem ho nosila, ale to už je dávno. Nesnáším víc prstýnků na ruce. Když se mi nějaký zalíbí, musí ten předchozí ustoupit. Bez nějakého zlého úmyslu.

Jak jste na tom s prstýnky vy, milé ženy-in?

  • Jste prstýnková jako Saša, nebo spíš prstýnkově asketická jako Stáňa?
  • Nosíte snubní prstýnek? Kolik let?
  • Dostala jste prstýnek zásnubní? Nosíte je společně? Pamatujete si na ten okamžik, kdy vám ho navlékal na prst?
  • Máte jiný prstýnek, kterého si obzvlášť ceníte? Od koho jste ho dostala? K jaké příležitosti?
  • Máte nějakou prstýnkovou příhodu? Ztratila jste někdy milovaný prsten? Našel se? Dostala jste náhradní?
  • Kolik prstýnků nosíte? Střídáte je? Při jaké příležitosti je sundáváte? Spíte s prstýnky na ruce, nebo je na noc odkládáte?
  • Pošlete nám fotku své oprstýnkované ruky, nebo alespoň svého nejmilejšího prstýnku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

cena

Reklama