Už jsme dlouho neměli zvířátkové téma, tak to dnes napravuji. O čem jsme se ještě nebavili? O zvířecím hraní. Pokud ano, tak si nevzpomínám, kdy to bylo naposledy A přitom zvířecí hry jsou někdy k popukání.

alwin, po hře zasloužený odpočinek

Hraní není jen oblíbenou zábavou mláďat, některá zvířata jsou hravá do pozdního věku. Můj pes dokonce věkem „infantilní“ a na stará kolena si začíná hrát. Ač je to sheltie, tedy povahou poměrně veselý pes, nikdy nebyl moc hravý. Nepatřil k pejskům, kteří by vás utahali házením klacíků, míčků, létajících talířů a podobných předmětů. Dokonce ani na agility by se nehodil, protože přeskakování, podlézání a kličkování ho nikdy moc nebralo.

 Všechny „psí“hračky, které jsme mu kdy koupili, zůstaly většinou bez povšimnutí. Jeho nejmilejší hračkou byl starý, vyřazený ručník, se kterým se rád přetahoval. Po čase byl ručník na cáry, protože další jeho oblíbenou činností bylo vykusování dírek. To si ručníček pěkně chytil předními tlapkami, vytvořil na něm růžek a ten tak dlouho žvýkal, až vznikla pěkně velká kulatá díra.  

Nedávno dostal novou hračku. Tlusté lano, na jehož jednom konci je míček, na druhém madlo. Vyvedeno v krásné cyklámenově růžové. Zpočátku ho hračka vůbec nezajímala, byla moc nová, moc barevná, moc tuhá, nevoňavá. Chvilku trvalo, než si ji „upravil“k obrazu svému a dnes je jeho nejoblíbenější. Původně měla sloužit k aportování, ale náš Alwínek ji používá jako přetahovalo a atletické kladivo. Vezme ho za roztřepený konec a zběsile s ním točí a mlátí o zem, až mám někdy strach, že mu vyletí a rozbije balkonové dveře. Zatím se mu to naštěstí nepovedlo, ale i tak je při své hře dost hlučný, takže čekám, kdy na nás dojdou sousedi, co že tam tak vyvádíme.

  • Jak hravé je vaše zvířátko?
  • Zapojuje vás do hry, nebo si vystačí samo?
  • S čím si nejraději hraje? Jsou to hračky koupené, speciální pro zvířata, nebo obyčejné předměty?
  • Máte hravého psa, kočku, nebo obojí?
  • Máte jiné zvíře, které si rádo hraje? S čím a jak?
  • Bavíte se u toho, nebo spíš trnete, co vyvede?
  • Má vaše zvíře nějakou kuriózní zábavu, kterou jste ještě neviděla? Z čeho hra vznikla?
  • Už vaše zvířátko v zápalu hry něco zničilo?
  • Máte zvířecí hry natočené na video?

Napište nám, pošlete fotku hračky nebo zvířecího dovádění na adresu: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

První tři nejrychlejší obdrží po 1000bodech do listopadové věrnostní soutěže a jedna, kterou vylosujeme, dostane něco dobrého na zub pro své zvířátko. Třeba zdravé chroupání pro kočky a pejsky

dárek

 

Reklama